Jabłonna: Zmiana trasy autobusu 731 coraz bliżej

We wtorek sprawdzali nową trasę linii 731, Fot. UG Jabłonna

We wtorek (24.11) odbył się pierwszy przejazd techniczny autobusu linii 731 ulicami Akademijną, Politechniczną, Przylesie, Szkolną, Marmurową i Dębową w Jabłonnie. ZTM sprawdzał, czy wyremontowane ulice umożliwiają przejazd autobusu przegubowego. To właśnie tą trasą – z ominięciem obecnej pętli przy Akademijnej – ma pojechać 731 w pierwszej połowie grudnia.

Zmiana trasy autobusu linii 731 na terenie gminy Jabłonna była planowana już od wiosny. To właśnie wtedy Legionowska Spółdzielnia Lokatorsko- Własnościowa zapowiedziała, że zamierza odzyskać teren przy Akademijnej, na którym obecnie znajduje się pętla autobusowa. Rozmowy z SMLW, do których doszło wiosną, dały czas gminie do końca roku na przygotowanie alternatywnej trasy. W tym czasie, aby nie odciąć części mieszkańców od komunikacji przebudowano ulice Akademijną, Politechniczną, Przylesie, Szkolną, Marmurową i Dębową, aby mógł po nich bez przeszkód poruszać się przegubowy autobus. We wtorek sprawdzano, czy wszystko wykonano jak należy.

Autobus linii 731 pojedzie nową trasą już w pierwszej połowie grudnia. Dokładna data i rozkład jazdy mają być znane niebawem. W przejeździe oprócz pracowników ZTM wzięli udział wójt Jarosław Chodorski i Radni Gminy Jabłonna.

/red/

Czytaj więcej na ten temat:

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jabłonna: Zmiana trasy autobusu 731 coraz bliżej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *