Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Władze Legionowa mówią NIE dla zmian w komunikacji ZTM

Władze Legionowa stanowczo sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom w komunikacji autobusowej prowadzonej przez ZTM na terenie miasta. Chodzi o propozycję stołecznego przewoźnika dotyczącą zmniejszenia liczby autobusów linii 731, skrócenia trasy linii 723 oraz uruchomienia miejskich autobusów dowozowych oznaczonych numerami 753 i 754. List w tej sprawie został już wysłany do zarządu ZTM.

Reklama

Likwidacja pętli na os. Przylesie w Jabłonnie rodzi wiele komplikacji dla komunikacji miejskiej. Wraz z końcem maja linia 731 nie będzie już mogła bowiem zajeżdżać na osiedle. Tym samym powstaje konieczność zorganizowania dla mieszkańców nowej linii. Ponieważ ZTM ma ograniczoną liczbę pojazdów, to automatycznie zmiany odbiją się negatywnie na częstotliwości kursowania linii 731. ZTM zaproponował zatem aby autobusy tej linii w ogóle zawiesić, a w zamian wprowadzić dwie linie dowozowe, kursujące po Legionowie: 753 oraz 754. Dodatkowo autobusy 723 miałby kursować na skróconej trasie – tylko do pętli na Mickiewicza. Pisaliśmy o tym w Legio24.pl w tej wiadomości. Propozycje ZTM opublikowaliśmy również w najnowszym, datowanym na 12 maja numerze Gazety Legio24.

Władze mówią NIE

Władze miasta Legionowo stanowczo się tym zmianom sprzeciwiają. Jak informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo, odpowiedni list, będący odpowiedzią na propozycje ZTM już został wysłany do zarządu warszawskiego przewoźnika. Czytamy w nim: „… informujemy, że nie wyrażamy zgody na zmianę przebiegu trasy linii 731 na terenie Legionowa. Obecny jej kształt oraz czasy przejazdów są optymalne do istniejących potoków pasażerskich. Nie widzimy także możliwości zmniejszenia ilości taboru oraz zastąpienia jej liniami dowozowymi. W naszej ocenie linie 753 i 754 będą miały swoją rację bytu po wybudowaniu Centrum Komunikacyjnego i udostępnieniu pętli autobusowej przy ul. Tadeusza Kościuszki. W chwili obecnej duże natężenie różnych linii dowozowych do stacji PKP Legionowo paraliżuje ruchu kołowy w tej części Legionowa…” – piszą władze Legionowa do Zarządu Transportu Miejskiego.

Czy ZTM weźmie pod uwagę zastrzeżenia miasta, czas pokaże. O wszelkich zmianach w komunikacji na terenie Legionowa będziemy informować na bieżąco.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. Absolutnie NIE, zgadzam się z Władzami Legionowa… , niech zostanie tak jak jest, ewentualnie niech dodadzą nowe linie…

  2. Dlaczego zabierają to rondo? Przeciez dla spółdzielni tez byłoby lepiej budowac osiedle na ternie gdzie jest autobus. Przeciez nie wszyscy maja samochody albo dwa. Ja korzystam z linii 731 i jestem zdruzgotana tą informacja!

  3. Problem w tym, że nie każdy jeździ pociągiem. W weekendy ciężko wyjechać i wrócić do Legionowa godzinę nie czekając. Do Młocin nic nie jeździ tylko płatny Translud. Wszystkie autobusy są ograniczane, zastanawia mnie tylko za co mamy płacić 210 zł (normalny II strefa) skoro zamiast rozwijać komunikację ZTM ogranicza dojazd do Warszawy.

  4. Linie dowozowe to zły pomysł, bo będą jeździły od święta,i co po kilka autobusów będzie jednym kursem jeździć, bo w godzinach rannych sporo osób dojeżdża do pociągu, bo do tego małego do po zamknięciu przejazdu wprowadzono to chyba się zmieści max 20 osób, wiem że dla miasta jest to lepsze bo będą mniej kasy płacić i o to im chodzi, a to co się dzieje na III parceli nikogo nie interesuje, zabierzcie 723 tylko do Mickiewicza, bo po co mieszkańcy tej strony mają korzystać z autobusu, zabierzcie 731, to już wtedy wcale nikt się nie zmieści do SKM i KM. A rozkład będzie zmieniany bo będzie remont na trasie do Zachodniego, miasto niby mówi nie, ale w gruncie rzeczy mówi tak… Do tej pory chwaliłam mieszkanie w Legionowie, mieszkam tu od urodzenia, ale widzę, że zamiast coraz lepiej to coraz gorzej się robi…..

  5. linie dowozowe to nie jest zły pomysł i mogłyby lepiej skomunikować Legionowo niż obecne linie 723 i 731, a jednocześnie zgadzając się na nowy kształt komunikacji można by było negocjować z ZTM skierowanie linii 723 do stacji Metra Młociny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button