Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo/Jabłonna: Są ustalenia w sprawie linii 731

Reklama

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Legionowa i Jabłonny. Od początku czerwca nie zmieni się częstotliwość kursowania autobusów linii 731, a os. Przylesie zyska nową linię, kursującą na os. Nowodwory w Warszawie. Takie ustalenia zapadły na czwartkowym (14.05) spotkaniu przedstawicieli ZTM z władzami Jabłonny i Legionowa.

Reklama

Urzędnikom z Jabłonny i Legionowa udało się porozumieć z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie funkcjonowania komunikacji autobusowej po zamknięciu pętli na os. Przylesie. Najważniejsze ustalenie dotyczy linii 731.

731 prawie po staremu…

Linia autobusowa 731 kursująca z Legionowa do pętli na Żeraniu nie będzie jeździła rzadziej niż do tej pory. Zmieni się jednak jej trasa. Od początku czerwca autobusy pojadą z Legionowa ulicą Zegrzyńską, a następnie skręcą w ulicę Modlińską i dojadą do Warszawy. Taką samą trasę pokonają w drugą stronę.

Nowa linia dla Przylesia

W zamian za wycofane z os. Przylesie autobusy linii 731 mieszkańcy otrzymają nową linię. Będzie ona oznaczona numerem 7XX ( X-y zastępują końcówkę numeru, która na dzień dzisiejszy nie jest znana) i skierowana na trasę od os. Przylesie do pętli na warszawskim osiedlu Nowodwory. Tam będzie można przesiąść się do tramwaju i nim dojechać do metra.

Dla nowej linii będą obowiązywać przystanki: os. Przylesie, Jabłonna Leśna, Jabłonna Dworkowa, Buków, Aluzyjna, Dąbrówka Szlachecka, Poetów, Winnica, Henryków, Chęcińska, Leśnej Polanki, Talarowa, Erazma z Zakroczymia, Mehoffera, Stefanika, Nowodwory.

Bez bezpośredniego połączenia z Legionowem

Niestety wprowadzone na początku czerwca zmiany pozbawią mieszkańców os. Przylesie bezpośredniego połączenia autobusowego z Legionowem. Od nowego miesiąca każdy, kto będzie chciał dostać się do stolicy powiatu będzie musiał na piechotę udać się na przystanek linii 723, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Modlińskiej ze Szkolną.

/red/

Przeczytaj więcej na ten temat:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

20 razy komentowano

 1. Witam. ” Władze Legionowa mówią NIE dla propozycji ZTM……)” a władze Jabłonny maja ludzi z Leśnej w pogardzie. Takie są fakty. Na pytanie Agnieszki ” Gdzie są radni….)” służę odpowiedzią, ten wybrany przez mieszkańców z Leśnej, tu mieszka. Mieszka i tyle.

 2. Wojtek ludzie zawsze umieli tylko gadać .Narzekają ale tyłka nie ruszą żeby się zebrać i powiedzieć NIE

 3. Jak widać po aktywności na forum (małe zainteresowanie problemem przebiegu linii 731) to Gmina Jabłonna dobrze wysondowała, że bez żadnych konsekwencji może mieszkańców Przylesia pozbawić jedynego środka transportu do Legionowa: siedziby powiatu, szkół średnich, SKM itd. Jednym z zadań gminy jest odpowiedzialność za lokalny transport publiczny, który może realizować we współdziałaniu z ościennymi gminami. Natomiast powiat odpowiada za transport ponadgminny. Więc szanowni włodarze do roboty-Panie Starosto należy jak najszybciej zorganizować spotkanie zainteresowanego wójta i prezydenta i rozwiązać problem. Możliwości jest wiele a najprostszą jest wykonanie odcinka nie utwardzonej drogi Akademijnej, która łączy sie z ul. Zegrzyńską koło Lidla. Autobus wjeżdżał by na Przylesie i jadąc Akademijną koło PAN wyjechałby na Zegrzyńskiej. Proste, bez potrzeby budowy rond. Ale trzeba chcieć.

 4. Jeżeli Jabłonna nie przywróci 731 dla Przylesia lub innej lini na trasie Przylesie-Legionowo jako Rady Wspólnot rozpoczniemy zbireanie podpisów o zwołanie referendum o odwołanie wójta gm. Jabłonna. Może wtedy do tych pustych głów coś dotrze i zrozumią dla kogo pracują.

 5. Zafundowali autostradę przez miasto ze szpetnymi ekranami i zlikwidowali w związku z tym przystanki ZTM na ulicy Warszawskiej przy Zakopiańskiej. Czy ktoś pomyślał, jaka odległość dzieli przystanek przy MC Donaldzie, a następnym przy ulicy Sobieskiego ? Taka decyzja, toż to przecież będzie sama radość dla podróżnych mieszkających w okolicy szkoły nr 1. Gdzie Ci radni, co niby mieli dbać o interesy swoich wyborców ?

 6. ZTM jak postanowił tak zrobił 731 nie wjezdza w miasto chyba sie tym urzedaso od Grabca i Roman we łach popieprzylo co zosobami starszymi dojezdajacymi naq cmentarztoz nie dojda na Zegrzynska

 7. Z waszych informacji wnioskuję że 731 nie będzie zajeżdżać na przystanek “urząd miasta”? Jeżeli nie to są chyba jakieś kpiny, Gdy zamieszczona informacja o trasie 731okaże się prawdą, będzie to świadczyć o tym że w urzędzie miasta mamy niekompetentnych urzędasów bez wyobraźni (tą trasą jeżdżą uczniowie LO, ludzie załatwiający sprawy w Starostwie i inni mieszkańcy). Co na to Pan Starosta? Osobną sprawą jest bezczynność władz Jabłonny które podobno dbają o własne interesy. Sprawa ronda znana była tym władzom nie od dzisiaj. Panie Wójcie gdzie Pana honor i obiecanki przedwyborcze chyba Panu i zarządowi Gminy Jabłonna kasa przysłoniła oczy.

 8. Ja jeżdżę autem to mi to rybka chociaz do du…y z takim uziemieniem mieszkańców Przylesie podejrzewam ze będzie zbiorowy protest do Pana Rosjanka

 9. 731 TO GÓWNIANY AUTOBUS, jeździł co 50 min a w weekendy co 1,5h. Teraz w ogóle odcinacie mnie od LEgionowa->zamiast walczyc z przejazdem przez Modlińską, mogłem dojechać do pociągu. 15 min i byłem na gdańskim. DZIĘKI ŻE ZA MÓJ HAJS NIE MOGE NAWET DOJECHAC DO PRACY.

 10. Czy to oznacza, że aby dzieci dostały się do szkoły w Legionowie muszą iść 3 km w kierunku Warszawy??? zapewne też nie będzie dobrej godziny aby zdążyły na 8, bo w końcu kogo to obchodzi?!!! czy ja tu naprawdę płacę podatki po coś?! skandal !

 11. To wojcina wykombinował, jak teraz młodzież będzie dojeżdżała do szkoły w Legionowie? Komu przeszkadzał autobus 741? NIE ZGADZAMY SIĘ!

 12. Czy naprawdę osoby decydujące myślą, że z tej pętli ludzie jeżdżą tylko w stronę Warszawy? A wiec nie…
  Ja codziennie udaje się z tej pętli do Legionowa, bo tam pracuje. Żenujący jest brak niewiedzy. Bardzo dziękujemy za mądre decyzje.

 13. Rewelacja!!!Na miejscu Smlw dla dobra ogółu odpusciłbym sobie ten kawałek gruntu gdzie jest ta zawijka na stałe. I ewentualnie przeprojektował dalszą zabudowę.Właśnie odcieliście tą część Jabłonny od Legionowa.Lini 731 nic nie zastapi.To było najlepsze i najwygodniejsze połaczenie tak do Warszawy jak i do Legionowa. A buduje się coraz więcej.Proszę wiecej nie chwalić się w filmach reklamowych świetną komunikacją z osiedla przylesie. Oby to odbiło się w sprzedaży nowych lokali na tym osiedlu. Dziękuje za świetną decyzję.[oczywiście ironicznie]

 14. Przylesie osiedle odcięte od świata. Co to spowoduje: ceny nieruchomości w dół, problem z dojazdem do szkoły, przedszkola, pracy itp. Dotarcie do Legionowa to wyprawa na cały dzień? Ale co to obchodzi niejakiego pana Smogorzewskiego, przecież to nie jego wyborcy. Rozwiązanie zaproponowane przez ZTM jest dobre dla włodarzy Jabłonny i Legionowa bo ogranicza koszty natomiast nie jest dla korzystne dla mieszkańców Przylesia?

 15. Czyli 731 nie będzie zajeżdżać na urząd miasta? To są chyba jakieś kpiny. Odcięliście właśnie mieszkańcom Legionowa Piaski i Os. Młodych dojazd do centrum Legionowa …

 16. A jak mają radzić sobie dzieci dojeżdżające do szkoły w Legionowie?!? To jakiś absurd!!!

 17. Idiotę, który zgodził się na takie warunki trzeba pogonić jak najdalej.
  Dwie linie dublujące się na 3/4 trasy i brak komunikacji z osiedla do SKM-ki.
  I brak bezpośredniego połączenia do metra.
  Przyjdzie taki moment, że ludziom puszczą nerwy…

 18. NO TO ŁADNIE NAS ZAŁATWILIŚCIE… CIEKAWE JAK BĘDĘ DOJEŻDŻAŁ DO LEGIONOWA NA SKM? DZIĘKUJE URZĘDNIKOM Z LEGIONOWA I JABŁONNY. ŻENADA!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close