Jabłonna: Pętla na Przylesiu zostaje. Linia 731 będzie kursować bez zmian

Pętla autobusowa przy os. Przylesie w Jabłonnie. Fot. arch. Legio24

Mieszkańcy os. Przylesie w Jabłonnie mogą odetchnąć z ulgą. Od czerwca, w komunikacji miejskiej nic się nie zmieni. Pętla autobusowa, z której korzystają autobusy linii 731 zostaje. Takie niespodziewane rozwiązanie problemu komunikacji miejskiej na Przylesiu to efekt czwartkowego (21.05) spotkania wójta Jabłonny z prezesem Legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej.

– Rozmowy z prezesem spółdzielni były trudne, ale owocne – przyznaje w rozmowie z Legio24.pl Michał Smoliński, rzecznik prasowy UG Jabłonna. – Prezes Rosiak pozwolił nam w dalszym ciągu korzystać z pętli na os. Przylesie – dodaje Smoliński, który nie chce zdradzać szczegółów spotkania.

Mają czas do końca roku?

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, prezes SMLW dał gminie Jabłonna czas do końca 2015 roku na zorganizowanie innej drogi dla autobusów. Oznacza to, że spółdzielnia nie zrezygnowała z planów odzyskania działki, na której znajduje się pętla. W najbliższym czasie gmina najprawdopodobniej zajmie się budową łącznika pomiędzy ul. Marmurową, a Szkolną, którym autobusy ZTM mogłyby kursować po nowym roku.

/red/

Czytaj więcej na ten temat:

1 raz komentowano artykuł "Jabłonna: Pętla na Przylesiu zostaje. Linia 731 będzie kursować bez zmian"

  1. To spółdzielni winno zależeć by autobusy dalej kursowały na “ich osiedle” w innym przypadku jestem skłonny skarżyć (sądzić) oną “panią spółdzielnie” o nieprawdę podawana w informacjach reklamowych o sprzedaż lokali w osiedlu dobrze skomunikowanym z Warszawą co w niezgodzie z prawdą podwyższa prestiż i cenę reklamowanej oferty.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *