Jabłonna: Pętla autobusowa przy os. Przylesie zostanie zlikwidowana

Pętla autobusowa przy os. Przylesie w Jabłonnie. Fot. arch. Legio24

Pętla autobusowa, znajdująca się w pobliżu jabłonowskiego osiedla Przylesie niebawem zostanie zlikwidowana. Teren, na którym się znajduje chce odzyskać Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa, która w pobliżu buduje nowe domy.

Mieszkańcy os. Przylesie w Jabłonnie niebawem mogą mieć problem z skorzystaniem z autobusu linii 731. Legionowska spółdzielnia mieszkaniowa chce bowiem likwidacji znajdującej się tam pętli, na której autobusy linii 731 zawracają na trasę. Teren na którym znajduje się pętla należy do legionowskiej SMLW, która ma inne plany co do wykorzystania tej działki. O zamiarze likwidacji pętli zostały już poinformowane między innymi Urząd Gminy Jabłonna oraz ZTM.

Jak poinformował naszą redakcję Michał Smoliński, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Jabłonna trwa teraz wyznaczenie nowego terenu pod miejsce, gdzie autobusy mogłyby zawracać na DK61. Sprawą zajmuje się ZTM i szczegóły nowej lokalizacji mają być znane w przyszłym tygodniu.

Jak zaznaczył Michał Smoliński, lokalizacja nowej pętli ma uwzględniać potrzeby mieszkańców osiedla.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Jabłonna: Pętla autobusowa przy os. Przylesie zostanie zlikwidowana"

  1. Gmina miała ładnych parę lat – chyba ponad 6 – żeby wykupić te kilkaset metrów od Spółdzielni. Oczywiście nic nie zrobili w tej sprawie, a teraz będą intensywnie myśleć. Nie da rady, żeby przegubowe autobusy wjeżdżały/wyjeżdżały na szosę przy ul. Brzozowej.

  2. małgorzata | 24/04/2015, godz. 20:00 |

    Ciekawe którędy pokierują ten autobus oraz 741 które też korzysta z tej drogi… Te autobusy podwożą mnie kazdego dnia do pracy 🙁

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *