Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo prawdopodobnie przystąpi do programu Warszawa +

Rozwiązanie Warszawa + ma zostać wprowadzone w Legionowie. Dla mieszkańców oznacza to przede wszystkim możliwość korzystania ze specjalnych zniżek na bilety ZTM, czyli np. na przejazdy liniami 723, 731 i 736.

Reklama

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, wprowadzenie oferty Warszawa + w Legionowie ma zostać poddane głosowaniu na najbliższej sesji Rady Miasta, 29 października. Znając nastroje i układ sił w Radzie, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że rozwiązanie to wejdzie w życie.

Przypomnijmy, że oferta Warszawa + polega na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach tego bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztowne są także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Potwierdzeniem prawa do zniżki jest specjalna karta, którą muszą posiadać mieszkańcy.

Długo się zastanawiali

Przypomnijmy, że włodarze Legionowa długo zastanawiali się nad przystąpieniem do programu. Urząd Miasta zwracał uwagę na różne niedogodności i koszty związane z ofertą Warszawa +. – Różnica w cenie biletu pokrywana jest z budżetu miasta, wymaga to zorganizowania bazy danych osób uprawnionych, zakupu sprzętu do personalizacji kart, zatrudnienia osób do obsługi systemu. Dla mieszkańców posiadanie takiej karty także oznacza, że nie będą mogli doładować jej w każdym punkcie, lecz będą musieli dojechać do zaledwie kilku wyznaczonych punktów obsługujących karty ze zniżką Warszawa Plus. Miejmy nadzieję, że liczba tych punktów będzie rosła – informuje rzecznik prasowy legionowskiego magistratu, Tamara Mytkowska.

Marki i Jabłonna

Do tej pory na dopłacanie do biletów zdecydowały się jedynie dwa samorządy – Jabłonna i Marki. Teraz najprawdopodobniej dołączy do tego grona także Legionowo.

/kh/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. A co z Kartą Dużej Rodziny? Czy możemy liczyć na jakieś zniżki? Warszawa, ma swoją Kartę Warszawiaka, która ma naprawdę korzystne warunki, jeżeli chodzi o komunikację. A co z nami? Czy w końcu te karty na coś się przydadzą????!!!!

  2. Kiełbacha aż miło i to jeszcze tzw ” Kiełbasa grillowa” czyli taka która pojawia się na półkach supermarketów w maju i znika w sierpniu a mięsa w mięsie 5%.

  3. kicha… 14 zł zniżki w skali miesiąca.co to jest. a ile trzeba zapłacić z nasze kasy! nie kalkuluje się.
    ale ciemny lud kupi..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button