Legionowo: Co z Warszawą + i tańszymi biletami ZTM?

Fot. Legio24

Wielu mieszkańców Legionowa zastanawia się, czy ratusz zdecyduje się na wprowadzenie oferty Warszawa +, dającej możliwość korzystania ze zniżek na bilety ZTM. Niestety legionowscy włodarze podchodzą do tego rozwiązania raczej niechętnie.

Urząd Miasta Legionowo zwraca uwagę przede wszystkim na różne niedogodności i koszty związane z ofertą Warszawa +. „Dla mieszkańców posiadanie takiej karty oznacza konieczność dojazdu do kilku wyznaczonych punktów obsługujących karty ze zniżką Warszawa Plus” – informuje rzecznik prasowy legionowskiego magistratu, Tamara Mytkowska.

Dodatkowo Urząd zaznacza, że konieczny byłby zakup odpowiedniego sprzętu i zatrudnienie osób do obsługi całego systemu. „Dla budżetu miasta, z którego w tej chwili wpłacamy do kasy ZTM blisko 6 mln zł rocznie, to dodatkowe obciążenie niewspółmierne do korzyści podróżnego (…)” – podkreśla Mytkowska.

Warszawy + nie będzie?

Czy oznacza to, że mieszkańcy nie mogą liczyć na tańsze bilety? Na razie klamka nie zapadła. „Legionowo rozważa wprowadzenie oferty, lecz nie zostały jeszcze podjęte żadne decyzje” – podsumowuje Tamara Mytkowska.

Co daje to rozwiązanie?

Rozwiązanie Warszawa + wprowadzono w sierpniu bieżącego roku. Polega ono na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach oferty bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztowne są także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Potwierdzeniem prawa do zniżki jest specjalna karta, którą muszą posiadać mieszkańcy.

Na razie tylko w Markach

Obecnie na dopłacanie do biletów zdecydowały się jedynie Marki, które stały się swego rodzaju „królikiem doświadczalnym” – włodarze wszystkich podwarszawskich gmin bacznie obserwują jak rozwiązanie Warszawa + sprawdza się w praktyce. Na dzień pisania niniejszego artykułu (17.09) żaden inny samorząd nie zadeklarował chęci dopłacania do biletów.

Wzór karty przygotowanej dla mieszkańców Marek w ramach oferty Warszawa +. Fot. ZTM

Wzór karty przygotowanej dla mieszkańców Marek w ramach oferty Warszawa +. Fot. ZTM

Zobacz także:

/kh/

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: Co z Warszawą + i tańszymi biletami ZTM?"

  1. transport do granic miasta.. fajnie.. a potem co..bieg przez płotki na autobus czy do km co jeździ raz na godzinę..
    też uważam, że miasto płaci kupę kasy ztmowi, ale przynajmniej nie jest odcięte od świata.
    w godz. szczytu pociąg co 15-20 min i kolejne 20 minut i jestem w centrum Warszawy.
    nie pasuje mi to podjeżdżam L-ką albo 731.
    znaczna większość mieszkańców pracuje czy uczy się w Warszawie, miasto musi mieć dobrą komunikację..

  2. Za 6 baniek rocznie to miasto bez problemu mogło by wynająć przewoźnika i zaoferować bezpłatne przejazdy dla mieszkańców Legionowa!!! A ZTM niech się buja sam…ciekawe gdzie wtedy będą zawracać SKM-ki? A autobus wystarczył by do granic Warszawy, gdyż od tego miejsca bilet miesięczny jest o 50% tańszy!!! Czyli raptem dowóz około 6 km! I za te 6 kilosów płacimy drugie tyle za bilety!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *