Jabłonna: Tańsze bilety ZTM. Gmina skorzysta z oferty Warszawa +

Fot. ZTM

Na ostatniej sesji Rady Gminy Jabłonna, radni zdecydowali o wprowadzeniu rozwiązania Warszawa +. Dla mieszkańców oznacza to przede wszystkim możliwość korzystania ze specjalnych zniżek na bilety ZTM, czyli np. na przejazdy liniami 723, 731, 741 i N63.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie dokładnie koszty poniesie gmina. Na razie wójt, Olga Muniak, musi podpisać odpowiednią umowę z Zarządem Transportu Miejskiego. Z tańszych biletów podróżni będą mogli korzystać najprawdopodobniej od listopada bieżącego roku.

Warto zaznaczyć, że oferta jest przeznaczona wyłącznie dla osób zamieszkujących na terenie gminy Jabłonna i rozliczających podatek dochodowy w legionowskiej skarbówce.

Co to da?

Rozwiązanie Warszawa + polega na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach oferty bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztowne są także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Potwierdzeniem prawa do zniżki jest specjalna karta, którą muszą posiadać mieszkańcy.

Zaraz za Markami

Przypomnijmy, że do tej pory na dopłacanie do biletów zdecydowały się jedynie Marki. Teraz Jabłonna stała się drugim podwarszawskim samorządem, który wprowadził rozwiązania Warszawa +.

A co z Legionowem?

Włodarze Legionowa wciąż nie zdecydowali się na przystąpienie do programu. Urząd Miasta zwraca uwagę przede wszystkim na różne niedogodności i koszty związane z ofertą Warszawa +.  –Dla mieszkańców posiadanie takiej karty oznacza konieczność dojazdu do kilku wyznaczonych punktów obsługujących karty ze zniżką Warszawa Plus – informuje rzecznik prasowy legionowskiego magistratu, Tamara Mytkowska.

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Legionowa nie mogą liczyć na tańsze bilety – ostateczna decyzja wciąż nie została podjęta.

/kh/

Zobacz także:

2 razy komentowano artykuł "Jabłonna: Tańsze bilety ZTM. Gmina skorzysta z oferty Warszawa +"

  1. Mogąc zaoszczędzić przy dwóch osobach prawie 430zł rocznie, podejrzewam, ze będzie mnóstwo chętnych na podjechanie i odstanie w kolejce do tych “trudno” dostępnych wyznaczonych punktów obsługi.. to się rzecznik popisał argumentami. Poza tym, jeśli ktoś nie będzie miał na to ochoty, to chyba jego sprawa – karta nie będzie obowiązkowa…

  2. Mieszkanka L | 02/10/2014, godz. 19:50 |

    -Dla mieszkańców posiadanie takiej karty oznacza konieczność dojazdu do kilku wyznaczonych punktów obsługujących karty ze zniżką Warszawa Plus – informuje rzecznik prasowy legionowskiego magistratu,A czy mieszkańcy Legionowa to jakieś przygłupy,że nie trafią do wyznaczonych punktów?Żenujące tłumaczenie.Szkoda słów.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *