Legionowo: Barierki przy tunelu do poprawki

Barierki ochronne tunelu w ciągu ulicy Krakowskiej i al. Róż. na legionowskim Przystanku zostaną poprawione – to efekt publikacji na łamach Legio24. Początkowo kolejarze nie chcieli podjąć tematu, ale po zaangażowaniu w sprawę Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zmienili zdanie.

Jak informowaliśmy na łamach Legio24 barierki, na swoich wykończeniach od strony centrum Legionowa mają szczeliny, przez które z łatwością może przedostać się na przykład dziecko. Kolejarze jeszcze kilka tygodni temu problemu nie dostrzegali. – Ogrodzenie nie jest „wybrakowane”. Zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym wcześniej projektem. Barierki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane przez prawo – pisał do naszej redakcji Maciej Dutkiewicz z kolejowej spółki PKP PLK S.A., która była inwestorem.

O opinię zapytaliśmy więc Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego (WINB). W odpowiedzi z 26 czerwca br. poinformowano nas, że WINB rozpocznie postępowanie wyjaśniające. W czwartek (9.07) do naszej redakcji dotarło kolejne pismo z nadzoru budowlanego. Wynika z niego, że zarządca przedmiotowego obiektu (PKP PLK S.A. -red.) zobowiązał się uzupełnić w/w bariery o dodatkowe płaskowniki w przewidywanym terminie do 17 sierpnia 2015 roku.

/red/

Przeczytaj także:

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: Barierki przy tunelu do poprawki"

  1. Kwiatkowski z Legionowa | 08/08/2015, godz. 11:45 |

    Z INNEJ BECZKI: czy straż miejska mogłaby “zachęcić” właścicieli posesji przy ul. Poznańskiej 2 i Łowickiej 9 (Legionowo-Przystanek) aby przycieli swoje zaniedbane krzewy, które zajmują kawał chodnika i utrudniają poruszanie się ?

  2. A dlaczego w tunelu jest tyle lamp z prawej i lewej strony skoro swieci co 5? a przez całą długość są obok siebie?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *