Legionowo: Będzie postępowanie wyjaśniające ws. barierek przy tunelu

Kilka dni temu na łamach Legio24.pl oraz Gazety Legio24 pisaliśmy o sprawiających wrażenie wybrakowanych barierkach ochronnych legionowskiego tunelu w ciągu ulicy Krakowskiej i al. Róż. Artykuł odbił się szerokim echem nie tylko wśród mieszkańców Legionowa, ale także wśród urzędników. W liście skierowanym do naszej redakcji Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował, że w sprawie barierek zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające.

Jak już pisaliśmy na łamach Legio24 barierki, na swoich wykończeniach od strony centrum Legionowa mają szczeliny, przez które z łatwością może przedostać się na przykład dziecko. Pomijając już fakt, że człowiek spadając do tunelu mógłby stracić nawet życie, to na dodatek wydarzenie to stworzyłoby poważne zagrożenie dla ruchu kołowego wewnątrz tunelu, zwiększając ewentualną liczbę poszkodowanych. Inwestor budowy tunelu, firma PKP PLK problemu nie widzi. – Ogrodzenie nie jest „wybrakowane”. Zostało wykonane zgodnie z zatwierdzonym wcześniej projektem. Barierki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane przez prawo – pisał do naszej redakcji Maciej Dutkiewicz z PKP PLK. Problemu zdają się nie zauważać także lokalne władze.

W ostatnim artykule nie opublikowaliśmy jednak opinii Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ta do naszej redakcji nadeszła bowiem dopiero w czwartek (11.06). Z listu, jaki otrzymaliśmy od Mirosławy Kamińskiej, naczelnika Wydziału Inspekcji i Kontroli wynika, że Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego rozpocznie w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. – W przypadku zaistnienia przesłanek wynikających z przepisów ustawy Prawo Budowlane, może zostać wszczęte postępowanie administracyjne – pisze w swym liście Mirosława Kamińska z WINB.

Kiedy zapadną ostateczne decyzje w sprawie dokładniejszego zabezpieczenia barierek na razie nie wiadomo. W interesie mieszkańców leży jednak to, by nastąpiło to jak najszybciej.

/red/

Przeczytaj także:

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Będzie postępowanie wyjaśniające ws. barierek przy tunelu"

  1. Czy pina jest już wystarczajaco dobrze ubita? 🙂

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *