Reklama

Foto/WideoKomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Tunel na Przystanku otwarty!

Reklama

Po wielu latach mieszkańcy Legionowa doczekali się otwarcia tunelu w ciągu ul. Krakowskiej i Al. Róż. Po kłopotach związanych z budową, a później odbiorem obiektu samochody mogą już ominąć zakorkowany przejazd na ul. Parkowej i przedostać się na drugą stronę miasta.

Reklama

Fot. Legio24Pierwsze samochody oczekują na wjazd do tunelu, Fot. Legio24.pl

Fot. Legio24.pl

Otwarcie tunelu, choć długo oczekiwane odbyło się bez specjalnej „pompy”. Nie było przemówień i uroczystego przecięcia wstęgi. Swoją nieobecność na „uroczystości” otwarcia zapowiedzieli już kilka dni temu starosta, Jan Grabiec oraz przedstawiciele Ratusza.

Legionowo - Zalecane trasy dla kierowcówLegionowo – Zalecane trasy dla kierowców

Przypomnijmy, że pierwszy termin otwarcia tunelu jaki pojawiał się w zapowiedziach inwestora, czyli firmy PKP PLK to 2011 rok. Ze względu na trudności związane z budową przeprawy oraz późniejszym jej odbiorem technicznym termin ten był wielokrotnie przekładany. Na facebook-owym profilu Portalu Legio24.pl Jan Grabiec, starosta Legionowski przytoczył wszystkie zapowiadane daty otwarcia tunelu: – „Tunel pierwotnie miał być otwarty w 2011, potem 2012, potem w 2013, potem w lutym 2014, potem w marcu 2014, potem do końca maja 2014 (terminy podawane przez PKP PLK) – czytamy w poście Jana Grabca.

Odbiór techniczny wykonano dopiero 3 czerwca

We wtorek (3.06) Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Krakowska – Al. Róż w Legionowie. Wypadła ona pozytywnie. Odbiór odbył się dopiero teraz, ponieważ inwestor, czyli PKP PLK miał problemy ze zgromadzeniem, a później uzupełnieniem wymaganej przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego dokumentacji.

Przejazdu na Parkowej jeszcze nie zamykają

Z informacji uzyskanych ze Starostwa Powiatowego w Legionowie wynika, że po otwarciu tunelu na legionowskim Przystanku w dalszym ciągu utrzymany będzie ruch samochodowy na przejeździe kolejowym w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego. Zamknięcia przejazdu dla samochodów można się spodziewać najwcześniej za kilkanaście dni, choć władze miasta i powiatu naciskają na PKP PLK o utrzymanie ruchu kołowego w tym miejscu nawet do końca bieżącego roku. – Sprawa przejazdu na Parkowej pozostaje nadal otwarta – powiedział Portalowi Legio24.pl Jan Grabiec, starosta legionowski. – Czekamy na kolejne spotkanie z przedstawicielami PKP PLK w tej sprawie – dodał Grabiec.

/jm, se/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. A że tak zapytam, piesi maja fruwać na druga stronę? Ktoś o nas pomyślał? Masakra

  2. Zle,Zle,Zle…..Dlatego nikt z ratusza nie chciał tego firmować……Most w Mszanie..Tunel w Legionowie…Platforma O…..Faliing down

  3. Skręt w lewo z Al. Róż w Al. Legionów również koszmarny. Będzie się korkowało. Tunel nie przystosowany ani dla rowerzystów ani dla pieszych. Matka z dzieckiem w wózku nie może się przedostać z jednej części Legionowa do drugiej bo zasyfiona stacja Przystanek ma chyba z 50 stromych schodów i 2 windy…nie działające. A przecież mają zamknąć przejazd na Parkowej. Żenada. PKP zrobiło z miastem co chciało a miasto nie obroniło swoich interesów.

  4. No to czekam na pierwszy wypadek na skrzyżowaniu trasy tunelu z ul. Krakowską. Fatalnie rozwiązanie i mierna widoczność. Jest kwestią czasu kiedy dojdzie tam do kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close