Upalny weekend. Gdzie się wybrać?

Przed nami prawdopodobnie najbardziej upalny weekend tego lata. Jednak oprócz wypoczynku nad wodą, w okolicy czeka wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Poniżej kilka propozycji.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

W piątek i w sobotę w Nowym Dworze Mazowieckim 56. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Kolarze będą startować z ul. Sportowej. Zapraszamy więc do kibicowania! Kierowców natomiast uprzedzamy, że z wyścigiem będą wiązać się czasowe utrudnienia w ruchu na trasie przejazdu wyścigu. Szczególną uwagę na utrudnienia zwracamy osobom planującym w piątek w godz. 10-12 wyjazd w kierunku Jabłonny – szczegóły rajdu oraz utrudnienia.

W  sobotę (27 lipca) o godz. 15.00 w Pomiechowie nad Wkrą przy ul. Rolniczej (gm. Pomiechówek) odbędzie się wielka inscenizacja napoleońskiej bitwy pod Czarnowem 1806r. – nie lada gratka dla miłośników historii, ale także dawnej sztuki militarnej – szczegóły.

Fani motoryzacji powinni koniecznie pojawić się w Serocku – tam w sobotnie popołudnie odbędzie się Zlot Jaguarów – szczegóły.

Całe rodziny zapraszamy 27 lipca od godz. 16.00 na Rodzinny Piknik w Kałuszynie – będą zabawy dla dzieci, pokazy Strażaków z OSP Kałuszyn, muzyka serwowana przez dj-a oraz zespół muzyczny – szczegóły.

Również w sobotę o 21.30 na dziedzińcu Nowodworskiego Ośrodka Kultury kolejna odsłona kina pod gwiazdami. Tym razem w repertuarze komedia “Wieczór panieński” z Kirsten Dunst – szczegóły.

Po raz 9. odbywa się w Legionowie FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ. Drugi z cyklu sześciu koncertów odbędzie się w niedzielę, 28 lipca, o godz. 16.00, w kościele pw. Świętego Ducha przy ul. ks. J. Schabowskiego 2 – szczegóły.

Jak co tydzień w wakacje zapraszamy do Parku Miejskiego im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Maz.. Dzieci będą mogły wyszaleć się na “dmuchańcach”, a dorośli podczas niedzielnej ZUMBY z Małgorzatą Stecką o 18.00 – szczegóły.
Dostępny jest już także harmonogram zajęć w Parku na drugą połowę wakacji. Zachęcamy do sprawdzenia i aktywnego uczestnictwa – szczegóły.

Dla wszystkich, którzy będą szukać ochłody w wodzie, polecamy miejsca, które zostały dopuszczone do kąpieli przez służby sanitarne:

– „Dzika Plaża” w Nieporęcie,

– „Plaża 600-lecia” w Wieliszewie,

– plaża w Serocku przy ul. Retmańskiej,

– plaża w Nowym Dworze Maz. w pobliżu WOPR.

/wł, UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Upalny weekend. Gdzie się wybrać?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *