Inscenizacja bitwy pod Czarnowem z 1806 r. już w dziś

W  sobotę (27 lipca) o godz. 15.00 w Pomiechowie nad Wkrą przy ul. Rolniczej (gm. Pomiechówek) odbędzie się wielka inscenizacja napoleońskiej bitwy pod Czarnowem.

 

Rekonstrukcję starcia Francuzów z Rosjanami przygotowuje Stowarzyszenie Artylerii Dawnej “Arsenał”. Zarówno przed, jak i po bitwie uczestnicy będą mogli zwiedzić obozowisko grup historycznych. Dodatkowo – w niedzielę, 28 lipca w godz. 10 – 14 odbędą się pokazy grup historycznych. Bitwa pod Czarnowem miała miejsce w grudniu 1806 r. Sam Napoleon obserwował stracie z dachu domu na Okuninie (obecnie części Nowego Dworu Mazowieckiego). Kto wygra? Przekonamy się w sobotę!

Udział w inscenizacji warto wzbogacić o skorzystanie z walorów przyrodniczych Pomiechówka. Nie zawiodą się miłośnicy kajakarstwa. Informacje o tym, gdzie wypożyczyć kajak, gdzie zjeść i przenocować na www.3rzeki.pl  oraz w Centrum Informacji Turystycznej.

Niespełna 10 km od Pomiechówka znajduje się Twierdza Modlin – równie silnie związana z Francuzami (do tej pory zachowana jest tzw. reduta Napoleona, którą podobno zaprojektował sam Cesarz), jak i Rosjanami. To tu znajduje się najdłuższy budynek w Europie – koszary o długości ponad 2 km. Koszary, panoramę okolicy, a nawet Warszawę można podziwiać z Wieży Czerwonej udostępnianej w każdy weekend turystom (w godz. 10.00-18.00).

Lokalizacja rekonstrukcji: http://goo.gl/maps/r2bVt

/wł, Lokalna Organizacja Turystyczna Trzech Rzek/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Inscenizacja bitwy pod Czarnowem z 1806 r. już w dziś"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *