Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Remont linii kolejowej Legionowo – Tłuszcz za 23 mln zł

Ponad 23 mln zł będzie kosztować remont linii kolejowej nr 10 Legionowo – Tłuszcz. Kilka dni temu kolejarze podpisali umowę w tej sprawie. Wykonawca – firma Unitor B – ma 9 miesięcy na przeprowadzenie prac.

Reklama

fot. PKP PLK

fot. PKP PLK

Prace na trasie z Legionowa do Tłuszcza – która liczy około 36 kilometrów – obejmą wymianę szyn na długości 12,5 km, wymianę rozjazdów, wymianę drewnianych podkładów, czyszczenie i uzupełnienie tłucznia, a także tzw. podbicie torów i rozjazdów.

Roboty będą się wiązały również z budową sieci trakcyjnej nad jednym torem na stacji Wieliszew oraz wymianą elementów trakcji. Inwestycja pozwoli na przywrócenie maksymalnej prędkości rozkładowej do 80 km/h.

Utrudnienia na torach

W czasie trwania prac remontowych na linii nr 10 nie obędzie się bez utrudnień, które szczególnie dotkną pociągi SKM – S3 i S9, kursujące do Wieliszewa. O zmianach w rozkładzie jazdy SKM-ek będzie informował ZTM.

Przewidywanych jest łącznie od 10 do 20 dni całodobowych przerw w ruchu pociągów. Oprócz tego wielokrotnie będą występować kilkugodzinne zamknięcia torów.

Objazd dla trasy E75

Zmodernizowana trasa Legionowo – Tłuszcz będzie wykorzystana jako linia objazdowa podczas modernizacji torów między Warszawą Rembertowem a miejscowością Sadowne (część linii E75). Według planów kolejarzy, przez Legionowo objazdem będą kursować pociągi dalekobieżne jadące na wschód.

Skończą do kwietnia 2014r.

Na przeprowadzenie remontu wykonawca ma 9 miesięcy od dnia podpisania umowy czyli od 3 lipca b.r. W najbliższym czasie należy się więc spodziewać rozpoczęcia pierwszych prac. Inwestycję przeprowadza państwowa spółka PKP PLK a kosztować będzie ona ponad 23 mln zł.

O planowanym remoncie kolejowej “dziesiątki” pisaliśmy w tej wiadomości.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. ale może jakiś mądrala napisze mieszkańcom np. Michałowa czy linia s9 będzie uruchomiona wcześnie niż 9 miesięcy . Jeżeli remont rozpocznie się na odcinku Legionowo-Wieliszew to może nie trzeba czekać aż 9 miesięcy bo przecież to horror. Trochę konkretów dla mieszkańców, bo czy inwestycja kosztuje 1 mln czy 100 mln to akurat mi to loto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button