Będzie remont torów Legionowo – Tłuszcz

W tym roku ruszy remont linii kolejowej Legionowo -Tłuszcz. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont ponad 35-kilometrowego odcinka, który obejmie wymianę torów, remont peronów i całej infrastruktury kolejowej. 

fot. PKP PLK

Remont  linii kolejowej nr 10 łączącej Legionowo z Tłuszczem na odcinku ponad 35 kilometrów umożliwi podwyższenie maksymalnej prędkości rozkładowej do 80 km/h. Dziś ze względu na wyeksploatowanie toru na tej linii pociągi muszą na niektórych jej fragmentach zwalniać do prędkości 40 km/h. Zaplanowane roboty będą polegały między innymi na wymianie szyn i rozjazdów czy czyszczeniu tłucznia. Nowy blask zyskają też perony oraz mosty i wiadukty. Podkłady strunobetonowe zastąpią podkłady drewniane.

Jak mówi w rozmowie z Legio24 Maciej Dutkiewicz – Rzecznik Prasowy PKP PLK – ” jest jeszcze  za wcześnie, by mówić o dokładnych terminach realizacji inwestycji – będzie to zależało od wyłonionego w toku postępowania przetargowego wykonawcy.”  Termin składania ofert w przetargu mija 12 lutego 2013r.  Prace powinny ruszyć w tym roku.

Inwestycja na linii kolejowej Legionowo – Tłuszcz wiąże się bezpośrednio z  modernizacją linii  E 75 Rail Baltica Warszawa – Białystok – granica z Litwą. Przez Legionowo trasę objazdową będą miały pociągi jadące z Warszawy na wschód, gdy ruszy remont Rail Balitica.

Inwestycja na kolejowej “10” powinna być zakończona przed przystąpieniem do robót na trasie Warszawa Rembertów – Zielonka – Tłuszcz – Sadowne (pierwszy etap remontu Rail Baltica), które będą wymagały ograniczenia ruchu pociągów.

/wł/

 

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Będzie remont torów Legionowo – Tłuszcz"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *