Policja zatrzymała podejrzanych o podpalenia w Janówku

Policjanci zatrzymali cztery osoby, które mogą mieć związek z podpaleniem samochodu oraz stodoły w Janówku Pierwszym. Do tych zdarzeń doszło w nocy z 9 na 10 marca.

fot. LEGIO24

Policja zatrzymała trzech mężczyzn i kobietę w związku z podpaleniem samochodu i stodoły w Janówku Pierwszym. Dodatkowo zatrzymani mieli próbować okraść jedną z niezamieszkałych posesji. Jeden z mężczyzn (przebywający na więziennej przepustce) i kobieta są bliźniakami, pochodzą z gminy Wieliszew i mają po 21 lat. Obecnie funkcjonariusze policji ustalają, które z zatrzymanych osób były bezpośrednimi sprawcami przestępstw. Następnie zatrzymanym zostaną postawione odpowiednie zarzuty.

W sobotni wieczór dyżurny legionowskiej straży pożarnej dostał wezwanie do pożaru samochodu stojącego na poboczu drogi w Janówku Pierwszym. Strażakom udało się szybko ugasić pojazd. Niedługo potem, około kilometr dalej wybuchł pożar stodoły. Akcja gaśnicza trwała do godziny 7 rano w niedzielę (pisaliśmy na ten temat w tej wiadomości). Sprawą zainteresowała się również policja, bo w ocenie strażaków przyczyną obu pożarów było podpalenie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zastrzegają, że zatrzymane osoby nie mają jednak nic wspólnego z pożarami stodół w Olszewnicy Starej, do których doszło także w ubiegłym tygodniu.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Policja zatrzymała podejrzanych o podpalenia w Janówku"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *