Nieporęt: Na konferencje pieniędzy nie żałują

Fot. freeimages.com

Powoli zbliżamy się do końca naszego „cateringowego cyklu”. Tym razem sprawdziliśmy, jakie kwoty na jedzenie i napoje wydała gmina Nieporęt. Okazało się, że nieporęccy samorządowcy to miłośnicy różnego rodzaju spotkań i konferencji. Warto zaznaczyć, że wszystkie podane niżej sumy to kwoty brutto.

Jak poinformował naszą redakcję Urząd Gminy Nieporęt, w 2013 roku na obsługę spotkań odbywających się w ratuszu wydano równo 13 000 złotych. Niestety nie sprecyzowano na czym dokładnie ta obsługa polegała.

Na tym jednak wydatki cateringowe się nie kończą. Okazuje się, że nieporęcki urząd ma wyjątkową słabość do konferencji. I tak, na obsługę i organizację konferencji przeznaczonej dla przedstawicieli nieporęckich firm wydano 3 416 zł, na konferencję poświęconą obchodom 50-lecia Zalewu Zegrzyńskiego 2 500 zł i wreszcie na spotkanie poświęcone czystości Zalewu i okolic wydano 6 000 zł.

Ile w bieżącym roku?

Podobne wydatki miała gmina w 2014 roku. Co ciekawe na obsługę spotkań w magistracie znów wydano dokładnie 13 000 zł. W bieżącym roku nie mogło oczywiście zabraknąć konferencji. Tym razem na spotkanie dla firm wydano 3 500 zł, na konferencję na rzecz rozwoju sportu, turystyki itp. wydano 3 352 zł i wreszcie na konferencję poświęconą promocji „odnawialnych źródeł energii oraz poszanowania źródeł energii i gminnego podejścia do energetyki” wydano 2 500 zł.

Konferencyjne podsumowanie

Krótko mówiąc w 2013 roku Urząd Gminy Nieporęt na konferencje wydał w sumie prawie 12 000 zł (plus 13 000 zł na inne spotkania). Z kolei w 2014 roku na konferencje „poszło” ponad 9 000 zł (plus, tak jak w roku ubiegłym, 13 000 zł na inne cele).

Należy jednak podkreślić, że pieniądze wydano na spotkania poświęcone sprawom istotnym dla wszystkich mieszkańców powiatu legionowskiego, jak choćby czystość Zalewu Zegrzyńskiego.

/kh/

Zobacz także:

1 raz komentowano artykuł "Nieporęt: Na konferencje pieniędzy nie żałują"

  1. A Legionowa i Powiatu jakoś brak??

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *