Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiNajważniejsze

Serock: Zobacz ile gmina wydaje na jedzenie, napoje i hotele

Reklama

Po Wieliszewie przyszedł czas na inną gminę! Tym razem postanowiliśmy sprawdzić ile na catering wydają włodarze Serocka. Niestety serocki Biuletyn Informacji Publicznej milczy na temat tego ile i na jakie kulinarne przyjemności oraz usługi wydano pieniądze.

Reklama

Serocki ratusz słynie z suto zastawionych stołów, których nie brakuje choćby podczas gminnych uroczystości. O informacje na temat tego jakie wydatki na ten cel przeznaczyli urzędnicy z budżetu gminy, dopominali się nie raz seroccy radni. Wśród nich znalazł się m.in. Rafał Tyka, który często i skrupulatnie rozliczał instytucje samorządowe z wydawania publicznych pieniędzy.

75 tysięcy na jedzenie

Według danych z 2014 roku, całkowita kwota rozdysponowana na zakup usług cateringowych, posiłków, napojów, przystawek, artykułów spożywczych oraz alkoholu wyniosła ponad 75 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o jednostki podległe Urzędowi Miasta i Gminy Serock, najmniej wydał Ośrodek Kultury, bo jedyne 11,3 tysięcy złotych. Z kolei burmistrz Serocka przeznaczył  na catering ponad 30 tysięcy złotych, zaś dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji 33 tysiące złotych.

Rekreacja

Ile z budżetu gminy wydał Serock na zakup usług hotelowych, rekreacyjnych, nagłośnieniowych oraz usług związanych z montażem scen? Na pewno nie mało – 34 tysiące złotych wypłacił z serockiego skarbca Ośrodek Kultury, z kolei Urząd Miasta i Gminy wydał na podobne usługi blisko 10 tysięcy złotych, a Ośrodek Sportu i Rekreacji 9,5 tysiąca złotych.

Kosztowny rok wyborczy

Dla porównania, w 2013 roku w Serocku na catering, usługi hotelowe, wynajem sali konferencyjnej wydano blisko 40 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że w minionym roku jedną z najważniejszych uroczystości były obchody z okazji 50-lecia istnienia Zalewu Zegrzyńskiego. Wówczas od współorganizatorów imprez Serock uzyskał 17 tysięcy złotych.

Rok wyborczy jeszcze się nie zakończył. Dlatego też wiele samorządów, ze zrozumiałych względów, w ostatnich miesiącach wydało sporo gotówki na pikniki, festyny oraz na spotkania z przedstawicielami różnych środowisk. Pewne jest to, że po roku wyborczym nadejdą chude lata, a atrakcji dla mieszkańców będzie o wiele mniej.

Zobacz również:

/em/

 

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Oj to juz spora kwota.Chyba lubia imprezki w tym Serocku.A moze Redakcja dowie sie i poinformuje nss ile to Legionowo wydaje na takie cudenka.Niedlugo wybory i warto by wiedziec.

  2. O to trochę więcej niż w tym niedobrym Wieliszewie ;). A ile to wspaniałe Legionowo przeznacza na cateringi i o zgrozo może też i… alkohol?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close