Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowski: Od niedzieli inaczej pojadą także pociągi SKM. Zmiany nie będą duże

Reklama

W Legio24.pl wracamy do tematu nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać w najbliższą niedzielę (11.12). Po dokładnym przeanalizowaniu zmian w rozkładzie Kolei Mazowieckich przyszła pora na Szybką Kolej Miejską. Dużych zmian przewoźnik jednak nie przewiduje, zapowiadając poważniejsze utrudnienia dopiero na wiosnę przyszłego roku.

Reklama

Nowy rozkład jazdy SKM będzie nieznacznie różnił się od obecnie obowiązującego. Nowością będą dodatkowe kursy SKM linii S2 i S3 zapewniające wyjazd z centrum Warszawy po godzinie 23. Ostatni pociąg ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina będzie odjeżdżał dopiero o godzinie 23.20. Nieznacznie zmienią się także godziny odjazdów pociągów lotniskowych (linie S2, S3 i RL) z Lotniska Chopina. Będą one wyruszały 4 minuty później. Jest to związane z modyfikacją połączeń PKP Intercity na dalekobieżnej linii średnicowej.

Na ruch pociągów SKM S9 nadal istotny wpływ będzie miało zamknięcie jednego z torów na moście Gdańskim. Na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO zostanie utrzymany ruch jednotorowy. Zostanie jednak uruchomione dodatkowe połączenie o godzinie 15.59 z Warszawy Zachodniej.

Większe zmiany dopiero na wiosnę

W 2017 roku planowane są inwestycje, które będę powodowały istotne utrudnienia w ruchu pociągów SKM. Wiosną planowane jest rozpoczęcie modernizacji linii obwodowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Gdańską. Ruch pociągów SKM i KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska będzie całkowicie wstrzymany przez około rok.

W ramach inwestycji zostanie poprawiony stan techniczny infrastruktury torowej oraz zostaną kompleksowo przebudowane przystanki. Powstaną również dwa nowe przystanki – w rejonie ulicy Obozowej oraz Powązkowskiej. Uwzględnienie tych obiektów w projekcie modernizacji linii obwodowej to rezultat owocnej współpracy m.st. Warszawy i PKP PLK S.A. Dzięki temu na Woli i południowym Żoliborzu poprawi się dostępność do kolei oraz zostanie wzmocniona obsługa komunikacyjna rejonów, w których w ostatnim okresie dynamicznie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Docelowo (po przebudowie Warszawy Zachodniej) pojawią się połączenia pozwalające na bezpośredni dojazd z linii obwodowej na linię radomską, poprawiające dojazd do pracy w rejonie Służewca, al. Żwirki i Wigury i Al. Jerozolimskich.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close