Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Zmienią rozkład jazdy linii 731

Na początku roku Zarząd Transportu Miejskiego planuje dokonać korekty rozkładu jazdy autobusów linii 731. Informację taką otrzymaliśmy od ZTM w związku z pytaniem jakie przesłaliśmy do przewoźnika kierując się treścią listu od naszego czytelnika.

Reklama

Oto fragment listu jaki opublikowaliśmy w czwartek (18.12):

(…) według nowego rozkładu jazdy S9 odjeżdża z przystanku Legionowo Piaski o 5:45, zaś lina 731, którą istnieje możliwość dotarcia do stacji na Piaskach wyrusza z Osiedla Młodych o 5:38 by o 5:43/44 dotrzeć na przystanek Legionowo Piaski. W ten sposób przesiadka stała się niemożliwa (dystans z przystanku autobusowego na peron trzeba pokonać sprintem, co dla wielu starszych osób jest niewykonalne) co skutkuje tym, iż aby dostać się do Warszawy na Dworzec Gdański trzeba jechać do stacji Legionowo, gdzie wcale nie jest lepiej o połączenie, tym bardziej że pociągi KM, są opóźnione o jakieś 10-15 jak to miało miejsce np. 15.12.2014 r.. Dodatkowo ZTM nie zrobiło korekty dla linii 731 tak, aby umożliwić podróżnym możliwość przesiadki.

Wystarczy, aby autobus zamiast o 5:38 wyruszał w  trasę o 5:34, a biorąc pod uwagę fakt, iż wspomniana linia 731 czeka na pętli na osiedlu od godziny 5:16 taka korekta jest możliwa. (…)

/dane czytelnika do wiadomości redakcji/

ZTM odpowiada

Według naszego czytelnika i ogólnej logiki zmiany rozkładów jazdy na kolei powinny ściśle wiązać się ze zmianami w kursowaniu autobusów, które traktowane są jako dojazdowe na stacji PKP. Obecnie niestety sytuacja odstaje od takiego myślenia. ZTM w odpowiedzi na zapytanie zapewnia nas, że rozkłady mają ulec aktualizacji na początku 2015 roku. – Na początku przyszłego roku planujemy korektę rozkładu jazdy linii autobusowej 731. – pisze Magdalena Potocka z Działu Funduszy Europejskich i Mediów warszawskiego ZTM.

/nk/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button