Legionowo: Problem z nowym rozkładem SKM

Autobus linii 731. Fot. Legio24.pl

Zmiana rozkładów jazdy na kolei z założenia powinna być ściśle powiązana ze zmianami w kursowaniu autobusów. O tym, że nie zawsze tak bywa, pisze jeden z naszych czytelników w liście do redakcji.

Szanowni Państwo,
Jako mieszkaniec Legionowa, a dokładnie Osiedla Młodych zwracam się do Państwa z problemem, jaki powstał w wyniku zmian w rozkładzie jazdy linii S3 i S9. Problem polega na tym, iż według nowego rozkładu jazdy S9 odjeżdża z przystanku Legionowo Piaski o 5:45, zaś lina 731, którą istnieje możliwość dotarcia do stacji na Piaskach wyrusza z Osiedla Młodych o 5:38 by o 5:43/44 dotrzeć na przystanek Legionowo Piaski. W ten sposób przesiadka stała się niemożliwa (dystans z przystanku autobusowego na peron trzeba pokonać sprintem, co dla wielu starszych osób jest niewykonalne) co skutkuje tym, iż aby dostać się do Warszawy na Dworzec Gdański trzeba jechać do stacji Legionowo, gdzie wcale nie jest lepiej o połączenie, tym bardziej że pociągi KM, są opóźnione o jakieś 10-15 jak to miało miejsce np. 15.12.2014 r.. Dodatkowo ZTM nie zrobiło korekty dla linii 731 tak, aby umożliwić podróżnym możliwość przesiadki.

Wystarczy, aby autobus zamiast o 5:38 wyruszał w  trasę o 5:34, a biorąc pod uwagę fakt, iż wspomniana linia 731 czeka na pętli na osiedlu od godziny 5:16 taka korekta jest możliwa.

Z tego względu zwraca m się do Państwa o interwencję w ZTM. Może Wasza pomoc spowoduje ewentualną korektę w rozkładzie jazdy autobusu 731. Zapytania wysłane do ZTM pozostały bez echa.

/dane Czytelnika do wiadomości redakcji/

Zapytanie w tej sprawie przesłaliśmy do ZTM. Kiedy otrzymamy odpowiedź, natychmiast ją opublikujemy.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Problem z nowym rozkładem SKM"

  1. Zgadzam się. Nowy rozkład to porażka jakaś. Zero synchronizacji SKM z autobusami…

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *