Legionowo: Wiadomo, kto wybuduje kładkę. Przejazd zamkną w połowie kwietnia

Przejazd kolejowy w ciągu ulic Parkowa/Wyszyńskiego. Fot. Legio24

W czwartek (2.04) Starostwo Powiatowe w Legionowie rozstrzygnęło przetarg na budowę kładki pieszo-rowerowej nad torami kolejowymi w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego w Legionowie. Przeprawę wykona firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY za nieco ponad 3 mln zł. Właściwie pewne jest już, że przejazd kolejowy w tym miejscu zostanie zamknięty za kilkanaście dni – w połowie kwietnia.

Do przetargu zgłosiło się pięć firm, które za budowę kładki chciały zainkasować od 3 do blisko 5 mln zł. Ostatecznie wybrano ofertę Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego MOSTY Spółka z o.o. spółka komandytowo-akcyjna, które w ciągu 23 tygodni od wejścia na plac budowy wybuduje przeprawę. Całkowity koszt  inwestycji wyniesie 3 057 867,93 zł. Co ważne, budowlańcy zaoferowali 7-letnią gwarancję na wykonane prace.

Ponieważ umowa z wykonawcą ma być zawarta w ciągu kilku dni, a roboty mają ruszyć jeszcze w kwietniu, nie można liczyć na to, że data zamknięcia przejazdu kolejowego po raz kolejny zostanie przesunięta.

Budowa z dotacją?

Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy starostwa powiatowego podkreśla, że  Powiat Legionowski ubiega się o dofinansowanie inwestycji z części rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (tzw. „rezerwy mostowej”). I jak dodaje, jest na to bardzo duża szansa. O tym, czy pieniądze zostaną przyznane oraz o ewentualnej wysokości dotacji dowiemy się prawdopodobnie za klika dni.

Pewne jest natomiast, że budowę  wspomoże finansowo miasto Legionowo.  Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy władzami powiatu i ratuszem – miasto przekaże na ten cel ponad milion złotych.

Trudny czas dla pieszych

Już niebawem kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do innej drogi na III Parcelę. Mają do dyspozycji tunel na Przystanku lub przejazd przy stacji PKP Legionowo-Piaski. Piesi – do czasu wybudowania kładki – będą niestety musieli nadrabiać drogi, kierując się w stronę przejścia przez tory w okolicy Kozłówki lub do stacji Legionowo Przystanek. Władze miasta zapowiadają jednak uruchomienie specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej, która zapewni dojazd do centrum Legionowa mieszkańcom III Parceli.

/jm/

Przeczytaj także:

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Wiadomo, kto wybuduje kładkę. Przejazd zamkną w połowie kwietnia"

  1. A wiadomo coś o zrobieniu zjazdów dla wózków i rowerów w przejściu podziemnym przy stacji Legionowo Przystanek?? bo jakoś sprawa ucichła a nadal jest tam getto !!!!!!!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *