Legionowo: Pięć firm chce budować kładkę w ciągu ulic Parkowa/Wyszyńskiego

Przejazd kolejowy w ciągu ulicy Parkowej. Fot. Legio24

We wtorek (24.03) Starostwo Powiatowe w Legionowie otworzyło koperty z ofertami firm, które chcą wybudować kładkę nad torami w miejscu obecnego przejazdu w ciągu ulic Parkowa/Wyszyńskiego. Teraz urzędnicy badają oferty pod względem formalnym. Wybór wykonawcy inwestycji ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni.


Popularny wśród legionowian przejazd kolejowy w ciągu ulic Parkowa/Wyszyńskiego ma zostać ostatecznie zamknięty dla ruchu kołowego w połowie kwietnia. Na nic zdały się prośby samorządowców o jego pozostawienie. PKP nie wyraziło na to zgody, bo przejazd utrudniałby rozwinięcie odpowiedniej prędkości przez pociągi. Zaproponowano budowę kładki, ale ciężar wykonania tej inwestycji musiał wziąć na siebie samorząd. Ponieważ ciąg ulic Parkowa – Wyszyńskiego jest w zarządzie starostwa, to właśnie ono zostało odpowiedzialne za wykonanie inwestycji. Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy starostwem, a Urzędem Miasta Legionowo, ratusz wspomoże finansowo budowę kładki przekazując na ten cel ponad milion złotych.

Przetarg na budowę kładki ruszył 2 marca. Od tego czasu do starostwa wpływały oferty potencjalnych wykonawców. Koperty otwarto w ostatni wtorek (24.03). Okazało się, że jest pięciu chętnych, którzy za cenę od 3 do blisko 5 mln złotych mogą wybudować przeprawę w ciągu 7 miesięcy. Najtańszą ofertę złożyło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Spółka z o.o. spółka komandytowo-akcyjna – dokładnie 3 057 867,93 zł. Firma planuje zakończyć budowę w ciągu 23 tygodni od chwili wejścia na plac budowy. Nim poznamy ostatecznego wykonawcę musi minąć jednak kilka kolejnych tygodni. To czas, w którym urzędnicy sprawdzą oferty pod względem formalnym. Kiedy prace ruszą? Na razie nie wiadomo, jednak szacuje się, że w okolicach połowy maja.

Miasto chce by przejazd był czynny do połowy maja

Jak informuje UM Legionowo, władze miasta chcą by ostateczny termin zamknięcia przejazdu, który jest wyznaczony na połowę kwietnia został przełożony o miesiąc. Połowa maja, to zdaniem urzędników najbardziej realny termin rozpoczęcia prac przy budowie kładki. Do tego czasu samochody mogłyby bez problemu pokonywać w tym miejscu torowisko. Nie wiadomo jak do prośby ratusza ustosunkuje się PKP PLK, ale znając asertywność kolejarzy, nie można wykluczyć braku zgody na kolejne przesunięcie w czasie zamknięcia przejazdu.

Co będzie gdy zamkną przejazd na Parkowej?

Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się do innej drogi na III Parcelę. Mają do dyspozycji tunel na Przystanku lub przejazd przy stacji PKP Legionowo-Piaski. Mieszkańcy korzystający z komunikacji mają otrzymać od samorządowców specjalną bezpłatną linię autobusową, która dowiezie ich do centrum Legionowa.
/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Pięć firm chce budować kładkę w ciągu ulic Parkowa/Wyszyńskiego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *