Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: W najbliższą środę protest przeciwko budowie tunelu na Bukowcu

Reklama

W najbliższą środę (10.06) na Placu Kościuszki w Legionowie odbędzie się protest mieszkańców przeciwko planom Urzędu Miasta Legionowo, dotyczącym budowy tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulic Polna – Kwiatowa – wynika z informacji jaką Legio24.pl otrzymało na swoją skrzynkę mailową.

Reklama

Planowany przez władze tunel ma docelowo zastąpić istniejący od dziesięcioleci w ciągu ulic Polna – Kwiatowa tradycyjny przejazd kolejowy. Po długich rozważaniach ratusz odstąpił od pierwotnej lokalizacji tunelu – za osiedlem Nowy Bukowiec. Lepszym rozwiązaniem, zdaniem władz Legionowa, jest budowa tunelu w miejsce już istniejącej przeprawy. Ta decyzja nie spodobała się części osób zamieszkujących najbliższą okolicę planowanej inwestycji. Opisywaliśmy to szczegółowo w TYM ARTYKULE.

Mieszkańcy podzieleni

Po opublikowaniu naszego pierwszego artykułu na ten temat 14 maja, na profilu Legio24.pl na Portalu Społecznościowym Facebook rozgorzała gorąca dyskusja. Okazuje się, że duża część mieszkańców jest jednak przychylna tej inwestycji – głównie z powodu możliwości udrożnienia ruchu kołowego w tej części Legionowa, sztucznie spowalnianego przez często zamknięty przejazd kolejowy. Przeciwnicy budowy tunelu obawiają się z kolei zwiększonego ruchu samochodów i tym samym zmniejszenia bezpieczeństwa na drogach.

Protest mieszkańców przeciwnych budowie tunelu odbędzie się w środę (10.06) o godz. 16:00 na Pl. Kościuszki.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

6 razy komentowano

  1. najpierw niech skońcżą DK61, 2 pasy za CSP (albo do ronda na Zegrze). potem badanie ruchu. aczkolwiek jeśli trasa kolejowa jest dla Pendolino, NIE powinno tu być żadnych przejazdów przez torowisko (albo tunel albo wiadukt)

  2. Zbudować najpierw tunel na Krasińskiego a z Bukowcem poczekać jak ułoży się ruch po zakończeniu przebudowy DK61. I wtedy, jeżeli jeszcze okazałby się potrzebny tunel na Bukowcu (w co wątpię), to zbudować nie jako obwodnica tylko tak jak było planowane: na przedłużeniu Roi – dla mieszkańców a nie dla tranzytu.

  3. A obecnie dla mieszkańców jest w porządku? Kiedy bym tam nie pojechał samochodem to jest korek bo wszyscy czekają na przejazd pociągu/ów. Czekam 10 min, przejeżdżam, przejazd zamyka się na kolejne 10 min… Huk i szum ruszających samochodów jest cichy? A smród czekających samochodów też jest przyjemny? Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby tam tunel i ekrany.

  4. Gdy zdecydują wybudować tunel na Krasińskiego, tamtejsi mieszkańcy będą protestować, że będzie za głośno, samochody będą jeździć i w ogóle krowy nie będą się niosły. Niech już wybudują tunel na Bukowcu, trochę odciążą ruch uliczny, bo korki w pobliżu przejazdu kolejowego są tragiczne, a później niech się zastanawiają nad trzecim tunelem.

  5. Popieram, wobec przebudowy DK61 tunel w tym miejscu i wpuszczenie w dzielnicę domów jednorodzinnych taki ruch to nieporozumienie.

  6. Jeszcze większa część mieszkańców jest jednak przeciw. A w ogóle mało kto jest przeciw budowie Na Krasińskiego więc to tam należy budować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close