Legionowo: Utrudnienia na Jagiellońskiej i jednokierunkowa Parkowa

Dziś (07.05) rozpoczynają się pierwsze prace związane z przebudową układu komunikacyjnego ulic Jagiellońska,Parkowa i Sobieskiego w Legionowie. Utrudnienia czekają kierowców i mieszkańców korzystających z komunikacji autobusowej.fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Pierwszy etap prac obejmuje odcinek ul. Jagiellońskiej od ul. Warszawskiej do Piłsudskiego oraz od ul. Chrobrego do ronda przy skrzyżowaniu ulic Grottgera, Jasnogórskiej i Matejki. Tutaj w pierwszym etapie prowadzone będą prace przy krawędzi jezdni. Ruch na ulicy będzie utrzymany, wystąpią jedynie miejscowe zawężenia jezdni.

Natomiast na ul. Parkowej od 7 maja obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu, która na odcinku od Jagiellońskiej do Sobieskiego wprowadzi jeden kierunek ruchu (w stronę od Jagiellońskiej do Sobieskiego). Tutaj w pierwszym etapie budowana będzie kanalizacja sanitarna i prowadzone będą roboty drogowe. W związku z wprowadzeniem zmian w ruchu autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdem – szczegóły w tej wiadomości.
Pierwszy etap prac przewidziany jest na około miesiąc. O kolejnych etapach i związanych z nimi utrudnieniami będziemy informować w LEGIO24 na bieżąco.

Całkowita wartość inwestycji opiewa na ponad 7,5 mln zł, z czego dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wynosi 3 mln złotych. Pozostała wartość inwestycji sfinansowana zostanie po połowie przez Miasto Legionowo i Powiat Legionowski.

/wł, Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Utrudnienia na Jagiellońskiej i jednokierunkowa Parkowa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *