Od wtorku linie 723 i L10 w Legionowie kursują objazdem

Zaczynają się utrudnienia związane z remontem głównych ulic powiatowych w Legionowie. W związku z rozpoczęciem prac na ulicy Parkowej od wtorku (07.05) zmianie uległy trasy linii autobusowych 723 oraz L10. Autobusy tych linii są kierowane na objazd ulicą Mickiewicza.

W Legionowie rozpoczynają się długo oczekiwane przez mieszkańców remonty głównych dróg powiatowych. Nie remontowane od lat Jagiellońska i Parkowa zostaną całkowicie przebudowane. Zmieni się także organizacja ruchu na skrzyżowaniach. W związku z utrudnieniami w ruchu ulicznym zmieniły się nieznacznie trasy autobusów miejskich. Inaczej kursują linie 723 oraz L10.

Od wtorku (07.05) autobusy nie kursują już ul. Parkową. Z Jagiellońskiej skręcają w Mickiewicza i tak dojadą do Sowińskiego. W związku z tym ulegają czasowej likwidacji przystanki o nazwach PARKOWA03 oraz LWOWSKA 51.

To początek zmian w komunikacji miejskiej oraz organizacji ruchu w Legionowie w związku z remontem Jagiellońskiej i Parkowej. Zakres przewidywanych prac jest ogromny. Ulice zostaną całkowicie przebudowane, zyskają nowe nawierzchnie oraz organizację ruchu na skrzyżowaniach. Na feralnym skrzyżowaniu Parkowej z Sobieskiego powstanie rondo. Ruch pieszy ma być całkowicie odseparowany od kołowego, pojawią się nowe parkingi i zatoki autobusowe. Prace powodujące największe utrudnienia w ruchu mają być prowadzone w wakacje.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Od wtorku linie 723 i L10 w Legionowie kursują objazdem"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *