Legionowo: Tańsze bilety do połowy 2017 roku

Kartę Legionowianina wyrobisz w ratuszu, Fot. Legio24.pl

Mieszkańcy Legionowa będą mogli korzystać z tańszych biletów ZTM, w ramach programu Warszawa+ przynajmniej do połowy przyszłego roku. Na swoim ostatnim posiedzeniu, w środę (24.02) Rada Miasta Legionowo wyraziła prezydentowi zgodę na przedłużenie porozumienia z Miastem Stołecznym Warszawa na kolejny rok.

W myśl przyjętej nowelizacji obecnie obowiązującej uchwały Karty Legionowianina zachowują ważność do 30 czerwca 2017 roku. Nowe, które także będą ważne do tego czasu, będą wydawane osobom, które podatek dochodowy za ubiegły rok rozliczyły w Urzędzie Skarbowym w Legionowie.

Co daje Karta Legionowianina?

Karta Legionowianina jest dokumentem uprawniającym mieszkańców Legionowa, którzy rozliczyli swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Legionowie do nabycia ze zniżką biletów okresowych ZTM na trasach z i do Warszawy oraz po Legionowie. W sumie, korzystając z ulgi przyznanej w ramach programu Warszawa+ można przyoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Jak wyrobić i doładować Kartę Legionowianina?

Kartę Legionowianina można wyrobić między innymi w Urzędzie Miasta Legionowo. Na parterze, w Biurze Obsługi Klienta znajduje się specjalnie oznaczone stanowisko. Tam także można kartę doładować.

Przeczytaj więcej o Karcie Legionowianina i programie Warszawa+

/red/

7 razy komentowano artykuł "Legionowo: Tańsze bilety do połowy 2017 roku"

 1. Agnieszka | 04/03/2016, godz. 10:04 |

  Witam,
  a co z biletem aglomeracyjnym dla mieszkańców Legionowa? Miał w tym roku już funkcjonować. Nic nie słychać na ten temat – pewnie znów to była “kiełbaska” wyborcza.

 2. jak nie rozliczyłem się w urzędzie skarbowym to nie wyrobię karty? bo ktoś wymyślił internet żeby nie stać w kolejkach…

 3. Ale wypas. XXI wiek a ja nie mogę takiej karty naładować w biletomacie tylko muszę biegać do urzędu albo punktów ztm gdzie mi zupełnie nie po drodze..
  w tym roku rozliczam się w Warszawie 😛

 4. Cóż za wspaniała wiadomość, już oczami wyobraźni widzę te tłumy na przystankach szturmujące mnogość linii ZTM jeżdżący po naszym Mieście.

 5. Na stronie UM brak jakiejkolwiek informacji o sposobie przedluzania waznosci karty

 6. A jak potwierdzic ze, nadal placimy podatki w Legionowie i chcemy dalej korzystac z przywileju tanszego biletu?

 7. o jakże bardzo dziękujemy Radzie Miasta za to pozwolenie…..

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *