Reklama


KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Od poniedziałku wyrobisz Kartę Legionowianina

Reklama

Od najbliższego poniedziałku (20.04) w Urzędzie Miasta Legionowo będzie można wyrobić Kartę Legionowianina. Na jej podstawie będzie można korzystać z tańszych biletów na komunikację miejską, w ramach programu Warszawa+.

Reklama

Aby wyrobić Kartę Legionowianina, należy zgłosić się od poniedziałku (20.04) do legionowskiego ratusza. Trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem, potwierdzenie złożenia PIT-u w legionowskim Urzędzie Skarbowym oraz kopię pierwszej strony tego PIT-u. Zdjęcia do karty zostaną wykonane bezpłatnie, w ratuszu podczas jej wyrabiania. Dokładny spis dokumentów znajdą Państwo na końcu niniejszej wiadomości.

Karta będzie uprawniać nas do zniżek na bilety okresowe, obowiązujące w komunikacji miejskiej realizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, w ramach programu Warszawa+. Mieszkańcy Legionowa programem będą objęci od 1 maja.

Jak działa “Warszawa+”?

Program Warszawa+ polega na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach tego bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztują także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Z tańszych biletów będą mogły korzystać osoby mieszkające na terenie Legionowa, które swój podatek dochodowy rozliczają w legionowskim Urzędzie Skarbowym.

Nie doładujesz karty w biletomacie

Ważną informacją dla użytkowników Karty „Warszawa+” jest to, że co do zasady można ją doładowywać jedynie w „obsługowych” punktach ZTM. Nie ma możliwości doładowania jej w biletomatach. Władze miasta zapowiedziały jednak, że w ratuszu będzie możliwość doładowania karty.

Dokładne zestawy dokumentów niezbędnych do wyrobienia Karty Legionowianina

Dokumenty wymagane do wyrobienia „Karty Legionowianina” dla osób zamieszkałych na terenie gminy Legionowo i rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Legionowie:

 • pierwsza strona PIT-u za rok poprzedni;
 • potwierdzenie złożenia PIT-u (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO);
 • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dokumenty wymagane do wyrobienia „Karty Legionowianina” dla osób uczących się (nie posiadających PIT-u za rok poprzedni):

 • pierwsza strona PIT-u/ów za rok poprzedni obojga rodziców (rozliczających się w US w Legionowie i mieszkających na terenie gminy Legionowo);
 • potwierdzenia złożenia PIT-u/ów (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO);
 • ważna legitymacja szkolna/studencka;
 • dowód osobisty rodzica/opiekuna lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

UWAGA! Dzieci/studenci nie rozliczający podatku dochodowego od osób fizycznych za rok poprzedni do wyrobienia „Karty Legionowianina” przychodzą min. z jednym z rodziców.

Osoby nieposiadające PIT-u zobowiązane są do okazania zaświadczenia z US w Legionowie potwierdzającego fakt złożenia zeznania bądź niezłożenia ze względu na nieosiąganie dochodu, ze wskazanym miejscem zamieszkania Legionowo oraz informacją o zarejestrowaniu w US w Legionowie.

/red/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

11 razy komentowano

 1. Witam wszystko jest dokladnie napisane na stronie Urzędu Miasta Legionowo

 2. Czy kartę będą mogli wyrobić także ci, którzy korzystają z dojazdów, czy tylko bezrobotni, na co wskazują godziny otwarcia: poniedziałek w godz. 11.00 – 19.00 i wtorek – piątek w godz. 8.00 – 16.00? Może by tak jeszcze jeden dzień, np. piątek do godz. 19.00?

 3. szkoda że na stronie urzędu miasta nic nie wiadomo na ten temat… Świadczy to o zainteresowaniu i poszanowaniu mieszkańców przez “władzę” Legionowa.

 4. 1. A jak procedura wystawienia karty”guciniaka” ma się do przepisów o ochronie danych osobowych.? 2. Czy urząd skarbowy nie moze z “z automatu” wysylac do “forum romanum” danych do wystawienia karty? 3. Czy kartę mozna łączyć z innymi zniżkami? 4. To chyba normalne, ze kazdy uprawniony bedzie chcial skorzystać z tej zniżki. ….

 5. Jeszcze jedno zapytanie, czy oprócz karty Legionowianina dla mężczyzn, będzie też dla kobiet dostępna karta Legionowianki?

 6. Mam pytanko można będzie za to doładowanie w urzędzie zapłacić kartą? Znaczy jakie formy płatności będą dostępne i od kiedy? A w Warszawie to gdzie są takie punkty żebym kartą zapłacił?

 7. w końcu jakiś krok dla mieszkańców zrobili. dobre to niż nic.

 8. A ludzie z powiatu, wileiszew itp?
  Co grabiec na to? Pomożecie?

 9. W pice podajesz do jakiego urzędu kierujesz swoje rozliczenie. Jeżeli zaznaczyłeś, że US w Legionowie, to się zgadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close