ReklamaKomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Od poniedziałku wyrobisz Kartę Legionowianina

Reklama

Od najbliższego poniedziałku (20.04) w Urzędzie Miasta Legionowo będzie można wyrobić Kartę Legionowianina. Na jej podstawie będzie można korzystać z tańszych biletów na komunikację miejską, w ramach programu Warszawa+.

Reklama

Aby wyrobić Kartę Legionowianina, należy zgłosić się od poniedziałku (20.04) do legionowskiego ratusza. Trzeba zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem, potwierdzenie złożenia PIT-u w legionowskim Urzędzie Skarbowym oraz kopię pierwszej strony tego PIT-u. Zdjęcia do karty zostaną wykonane bezpłatnie, w ratuszu podczas jej wyrabiania. Dokładny spis dokumentów znajdą Państwo na końcu niniejszej wiadomości.

Karta będzie uprawniać nas do zniżek na bilety okresowe, obowiązujące w komunikacji miejskiej realizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, w ramach programu Warszawa+. Mieszkańcy Legionowa programem będą objęci od 1 maja.

Jak działa “Warszawa+”?

Program Warszawa+ polega na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach tego bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztują także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Z tańszych biletów będą mogły korzystać osoby mieszkające na terenie Legionowa, które swój podatek dochodowy rozliczają w legionowskim Urzędzie Skarbowym.

Nie doładujesz karty w biletomacie

Ważną informacją dla użytkowników Karty „Warszawa+” jest to, że co do zasady można ją doładowywać jedynie w „obsługowych” punktach ZTM. Nie ma możliwości doładowania jej w biletomatach. Władze miasta zapowiedziały jednak, że w ratuszu będzie możliwość doładowania karty.

Dokładne zestawy dokumentów niezbędnych do wyrobienia Karty Legionowianina

Dokumenty wymagane do wyrobienia „Karty Legionowianina” dla osób zamieszkałych na terenie gminy Legionowo i rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Legionowie:

 • pierwsza strona PIT-u za rok poprzedni;
 • potwierdzenie złożenia PIT-u (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO);
 • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dokumenty wymagane do wyrobienia „Karty Legionowianina” dla osób uczących się (nie posiadających PIT-u za rok poprzedni):

 • pierwsza strona PIT-u/ów za rok poprzedni obojga rodziców (rozliczających się w US w Legionowie i mieszkających na terenie gminy Legionowo);
 • potwierdzenia złożenia PIT-u/ów (pieczęć wpływu, potwierdzenie nadania z poczty, UPO);
 • ważna legitymacja szkolna/studencka;
 • dowód osobisty rodzica/opiekuna lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

UWAGA! Dzieci/studenci nie rozliczający podatku dochodowego od osób fizycznych za rok poprzedni do wyrobienia „Karty Legionowianina” przychodzą min. z jednym z rodziców.

Osoby nieposiadające PIT-u zobowiązane są do okazania zaświadczenia z US w Legionowie potwierdzającego fakt złożenia zeznania bądź niezłożenia ze względu na nieosiąganie dochodu, ze wskazanym miejscem zamieszkania Legionowo oraz informacją o zarejestrowaniu w US w Legionowie.

/red/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

11 razy komentowano

 1. Witam wszystko jest dokladnie napisane na stronie Urzędu Miasta Legionowo

 2. Czy kartę będą mogli wyrobić także ci, którzy korzystają z dojazdów, czy tylko bezrobotni, na co wskazują godziny otwarcia: poniedziałek w godz. 11.00 – 19.00 i wtorek – piątek w godz. 8.00 – 16.00? Może by tak jeszcze jeden dzień, np. piątek do godz. 19.00?

 3. szkoda że na stronie urzędu miasta nic nie wiadomo na ten temat… Świadczy to o zainteresowaniu i poszanowaniu mieszkańców przez “władzę” Legionowa.

 4. 1. A jak procedura wystawienia karty”guciniaka” ma się do przepisów o ochronie danych osobowych.? 2. Czy urząd skarbowy nie moze z “z automatu” wysylac do “forum romanum” danych do wystawienia karty? 3. Czy kartę mozna łączyć z innymi zniżkami? 4. To chyba normalne, ze kazdy uprawniony bedzie chcial skorzystać z tej zniżki. ….

 5. Jeszcze jedno zapytanie, czy oprócz karty Legionowianina dla mężczyzn, będzie też dla kobiet dostępna karta Legionowianki?

 6. Mam pytanko można będzie za to doładowanie w urzędzie zapłacić kartą? Znaczy jakie formy płatności będą dostępne i od kiedy? A w Warszawie to gdzie są takie punkty żebym kartą zapłacił?

 7. w końcu jakiś krok dla mieszkańców zrobili. dobre to niż nic.

 8. A ludzie z powiatu, wileiszew itp?
  Co grabiec na to? Pomożecie?

 9. Można złożyć UPO. Jest ta informacja zawarta w tekście.

 10. W pice podajesz do jakiego urzędu kierujesz swoje rozliczenie. Jeżeli zaznaczyłeś, że US w Legionowie, to się zgadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close