Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Radni posłuchali mieszkańców. Ulica „Torowa” otrzyma nazwę „Szwajcarska”

Reklama

Ulica roboczo nazywana „Torową” otrzyma nazwę „Szwajcarska” – tak zdecydowała w środę (24.02) Rada Miasta Legionowo. Tym samym radni uszanowali wolę mieszkańców wyrażoną w konsultacjach społecznych, które odbyły się na przełomie roku.

Reklama

Za przyjęciem uchwały i tym samym nadaniu nazwy „Szwajcarska” dla ulicy „Torowej” głosowało 19 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, że w zakończonych 14 stycznia konsultacjach społecznych zdecydowana większość biorących w nich udział mieszkańców – 66% – opowiedziała się właśnie za taką nazwą dla tej nowej ulicy. W plebiscycie oddano w sumie 1612 głosów. Najwięcej internautów chciało, aby ulica nosiła nazwę Szwajcarska. To zdecydowany ukłon mieszkańców w stronę Szwajcarów, którzy w większości sfinansowali budowę legionowskiego Centrum Komunikacyjnego. Niespełna 34% mieszkańców, a więc zdecydowana mniejszość chciała, by ulica została podzielona na dwie części, z czego pierwsza miałaby nosić nazwę Wojsk Kolejowych, a druga Drugiego Batalionu Balonowego. W sondzie niestety zbrakło nazwy “Torowa”, na co zwracało uwagę wielu mieszkańców. Konsultacje przeprowadzone za pośrednictwem strony internetowej ratusza trwały od 31 grudnia 2015 do 14 stycznia 2016 roku.

Czytaj więcej na ten temat:

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Wybór odpowiedzi w trakcie konsultacji był tak dobrany, że z góry wiadomo było jaki będzie wynik. Nie nazwałbym więc tego konsultacjami z mieszkańcami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close