Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Zamiast Torowej będzie Szwajcarska

Reklama

Jeśli Rada Miasta Legionowo weźmie sobie do serca wyniki konsultacji społecznych dotyczących nowej nazwy dla tzw. ul. Torowej, to otrzyma ona nazwę Szwajcarska. Za tą nazwą opowiedziało się ponad 66% wszystkich biorących udział w internetowym plebiscycie.

Reklama

W piątek (15.01) legionowski ratusz opublikował wyniki konsultacji społecznych dotyczących nowej nazwy dla tzw. ul. Torowej, będącej częścią Centrum Komunikacyjnego. W plebiscycie oddano w sumie 1612 głosów. Najwięcej internautów chciałoby, aby ulica nosiła nazwę Szwajcarska. To zdecydowany ukłon miasta w stronę Szwajcarów, którzy w większości sfinansowali budowę legionowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Niespełna 34% mieszkańców, a więc zdecydowana mniejszość chciała, by ulica została podzielona na dwie części, z czego pierwsza miałaby nosić nazwę Wojsk Kolejowych, a druga Drugiego Batalionu Balonowego.

Konsultacje przeprowadzone za pośrednictwem strony internetowej ratusza trwały od 31 grudnia 2015 do 14 stycznia 2016 roku. Ich wynik nie jest wiążący dla Rady Miasta Legionowo, do której należy ostateczna decyzja w sprawie nadania nazwy. Będzie jednak ważną wskazówką o preferancjach mieszkańców w tym temacie.

Zabrakło Torowej

W sondzie niestety zbrakło nazwy “Torowa”, na co zwracało uwagę wielu mieszkańców. Urzędnicy z legionowskiego ratusza tak bowiem skonstruowali ankietę, aby o już funkcjonującą, ale nieoficjalną nazwę ulicy mieszkańców nie zapytać. Legionowianom zaproponowano dwa warianty, bez możliwości choćby przesłania własnej propozycji.

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

6 razy komentowano

 1. Dopiero teraz do mieszkańców dociera sens budowy dworca o tak wielkiej kubaturze i że utrzymanie takiego obiektu przekroczy możliwości finansowe miasta
  A mi coś śmierdziało od samego początku

 2. Od samego początku centrum, jak i wspomniany parking budowane były z myślą odzirżawie,a nie ułatwienia bytu mieszkańcom.Już ustalona jest cena za parkowanie. Będzie to około 30pln za miesiąc. A generalnie uważam że te dwie inwestycje to wielki “przekręt”.

 3. Pytanie o nazwę ulicy brzmiało trochę jak “czy chcesz aby się poprawiło, ale będzie gorzej?”. Władza już dawno miała ustaloną nazwę tej uliczki a tak naprawdę ta cała sonda to jedna lipa. Taka sama jak budowa “bezpłatnego” parkingu i wypasionego dworca, którego miasto nie będzie potrafiło utrzymać (parkingu też) a jak się odda jedno i drugie w dzierżawę to potencjalny dzierżawca sobie poradzi. Ciekawych czasów dożyliśmy, ja bym to określił że władza jest niegospodarna żeby bardziej dosadnie tego nie określić.
  Ale temat dotyczy nazwy ulicy.
  Pozdrawiam.

 4. A na otwarcie tej ulicy Szwajcarskiej to niech Prezydent zafunduje bułki paryskie z salcesonem włoskim dla całej swojej świty i niech mu klaszczą, jaką tu Europę w LEGIONOWIE nam stworzył.

 5. odnośnie budowy tego całego “centrum komunikacyjnego” a właściwie parkingu wielopoziomowego warto by ktoś z władz miasta zainteresował się jego jakością i to teraz od poniedziałku widać jaki on faktyczne jest z sufit cały mokry i sika wg mnie coś nie tak z jego wykonaniem

 6. No i pasuje, a w razie jakby dziury się w niej porobiły to nazwa idealna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close