Legionowo: Na tunel jeszcze poczekamy. Nadzór budowlany nadal nie otrzymał dokumentów

Kierowcy będą musieli jeszcze poczekać na otwarcie tunelu na legionowskim Przystanku. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nadal nie otrzymał bowiem wniosku o dopuszczenie go do użytku. Tym samym oddala się perspektywa otwarcia tunelu w lutym – jak zapowiadał jeszcze dwa miesiące temu inwestor.

fot. Legio24fot. Legio24

Trzeba przyznać, że Legionowo nie ma szczęścia do pierwszego w swojej historii tunelu drogowego. Najpierw ciągnąca się latami budowa, wielokrotnie przerywana, teraz opóźnienia związane ze skompletowaniem i złożeniem odpowiednich dokumentów do WINB. Wszystko to powoduje ogromne zniecierpliwienie kierowców, którzy codziennie tkwią w korkach przed przejazdem kolejowym w ciągu ulic Parkowa- Wyszyńskiego. Niestety nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek w sprawie tunelu miało się zmienić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dokumentacja związana z odbiorem technicznym tunelu na Przystanku została bowiem dopiero złożona u inżyniera projektu celem sprawdzenia i uzupełnienia – informuje redakcję Portalu Legio24.pl Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych – inwestora budowy tunelu. W tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie prac komisji odbioru końcowego. Dopiero po zakończeniu jej prac i podpisaniu odpowiedniego protokołu odbioru końcowego wniosek o pozwolenie na użytkowanie trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Ten na jego rozpatrzenie ma 21 dni. Jeśli wszystkie prace będą przebiegały bez zakłóceń, w optymistycznym wariancie kierowcy tunelem będą mogli pojechać pod koniec marca.

O bałaganie organizacyjnym związanym z odbiorem technicznym legionowskiego tunelu pisaliśmy już w Legio24.pl TUTAJ.

/wł/

7 razy komentowano artykuł "Legionowo: Na tunel jeszcze poczekamy. Nadzór budowlany nadal nie otrzymał dokumentów"

 1. Takie rzeczy tylko w Polsce!
  Nieład, bałagan, nieróbstwo i niemoc, ale najgorsze te zmarnowane pieniądze!

 2. Kwiatkowski z Legionowa | 19/02/2014, godz. 07:19 |

  MAM NADZIEJĘ, ŻE KTOŚ LICZY KARNE ODSETKI ZA TE OPÓŹNIENIA…..CZY JAK ZWYKLE ….NIE MA WINNYCH ???

 3. Odpowiem….”tuskowy bałagan” 😀

 4. No właśnie, chyba za mało czasu było na załatwienie tych papierkowych spraw. Przecież to była najszybciej zrealizowana inwestycja w Legionowie. A mieliśmy jeździć tunelem jeszcze przed EURO !!!!
  Miejmy nadzieję. że uda się zorganizować otwarcie przed wyborami samorządowymi, bo szkoda takiej kiełbaski!

 5. Z jednej strony tunel potrzebny, a z drugiej ktoś zapomniał o pieszych. To cyrk jakiś jest! Dawniej kolej rozwijała miasta, dziś nas podzieliła. Jak można szykują taką inwestycję, zapomniec o pieszych, o dzieciach uczęszczających do pobliskich szkół, o ludziach idących pieszo na cmentarz?Ta sytuacja to wstyd dla włodarzy miasta i powiatu..

 6. Codziennie tracę na przejazd z 1 pkt miasta do drugiego 30 minut na przejeździe kolejowym. Sprowadziłem się tu w 2012 z Warszawy nadzieją że sprawa bedzie rozwiązana szybko. Odradzam tą decyzję wszystkim którzy chcą się osiedlić w Legionowie. Bezwład organizacyjny trwał i trwa w najlpesze a kierowcy w kilometrowych korkach w centrum miasta jak tkwili tak będa pewnie tkwić do wiosny.

 7. Ogromnie jestem ciekaw czy wreszcie ktoś za to odpowie? Tunel jest gotowy do użytku od ok. 2-uch miesięcy i nie może być użytkowany bo ktoś nie przygotował dokumentacji.Kiedyś by się mówiło o “komunistycznym bałaganie” a teraz jaki?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *