Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Na tunel jeszcze poczekamy. Nadzór budowlany nadal nie otrzymał dokumentów

Reklama

Kierowcy będą musieli jeszcze poczekać na otwarcie tunelu na legionowskim Przystanku. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nadal nie otrzymał bowiem wniosku o dopuszczenie go do użytku. Tym samym oddala się perspektywa otwarcia tunelu w lutym – jak zapowiadał jeszcze dwa miesiące temu inwestor.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

Trzeba przyznać, że Legionowo nie ma szczęścia do pierwszego w swojej historii tunelu drogowego. Najpierw ciągnąca się latami budowa, wielokrotnie przerywana, teraz opóźnienia związane ze skompletowaniem i złożeniem odpowiednich dokumentów do WINB. Wszystko to powoduje ogromne zniecierpliwienie kierowców, którzy codziennie tkwią w korkach przed przejazdem kolejowym w ciągu ulic Parkowa- Wyszyńskiego. Niestety nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek w sprawie tunelu miało się zmienić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dokumentacja związana z odbiorem technicznym tunelu na Przystanku została bowiem dopiero złożona u inżyniera projektu celem sprawdzenia i uzupełnienia – informuje redakcję Portalu Legio24.pl Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych – inwestora budowy tunelu. W tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie prac komisji odbioru końcowego. Dopiero po zakończeniu jej prac i podpisaniu odpowiedniego protokołu odbioru końcowego wniosek o pozwolenie na użytkowanie trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Ten na jego rozpatrzenie ma 21 dni. Jeśli wszystkie prace będą przebiegały bez zakłóceń, w optymistycznym wariancie kierowcy tunelem będą mogli pojechać pod koniec marca.

O bałaganie organizacyjnym związanym z odbiorem technicznym legionowskiego tunelu pisaliśmy już w Legio24.pl TUTAJ.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

7 razy komentowano

  1. Takie rzeczy tylko w Polsce!
    Nieład, bałagan, nieróbstwo i niemoc, ale najgorsze te zmarnowane pieniądze!

  2. MAM NADZIEJĘ, ŻE KTOŚ LICZY KARNE ODSETKI ZA TE OPÓŹNIENIA…..CZY JAK ZWYKLE ….NIE MA WINNYCH ???

  3. No właśnie, chyba za mało czasu było na załatwienie tych papierkowych spraw. Przecież to była najszybciej zrealizowana inwestycja w Legionowie. A mieliśmy jeździć tunelem jeszcze przed EURO !!!!
    Miejmy nadzieję. że uda się zorganizować otwarcie przed wyborami samorządowymi, bo szkoda takiej kiełbaski!

  4. Z jednej strony tunel potrzebny, a z drugiej ktoś zapomniał o pieszych. To cyrk jakiś jest! Dawniej kolej rozwijała miasta, dziś nas podzieliła. Jak można szykują taką inwestycję, zapomniec o pieszych, o dzieciach uczęszczających do pobliskich szkół, o ludziach idących pieszo na cmentarz?Ta sytuacja to wstyd dla włodarzy miasta i powiatu..

  5. Codziennie tracę na przejazd z 1 pkt miasta do drugiego 30 minut na przejeździe kolejowym. Sprowadziłem się tu w 2012 z Warszawy nadzieją że sprawa bedzie rozwiązana szybko. Odradzam tą decyzję wszystkim którzy chcą się osiedlić w Legionowie. Bezwład organizacyjny trwał i trwa w najlpesze a kierowcy w kilometrowych korkach w centrum miasta jak tkwili tak będa pewnie tkwić do wiosny.

  6. Ogromnie jestem ciekaw czy wreszcie ktoś za to odpowie? Tunel jest gotowy do użytku od ok. 2-uch miesięcy i nie może być użytkowany bo ktoś nie przygotował dokumentacji.Kiedyś by się mówiło o “komunistycznym bałaganie” a teraz jaki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close