Legionowo: Otwarcie tunelu w lutym?

Opóźnia się otwarcie tunelu drogowego pod torami kolejowymi na legionowskim Przystanku. Informacje napływające  w ostatnich tygodniach  od inwestora, czyli PKP PLK S.A. dawały nadzieję na uruchomienie przeprawy jeszcze w tym roku. Jest już jednak pewne, że ten optymistyczny scenariusz się nie sprawdzi. 

fot. Legio24fot. Legio24

Budowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe tunel w ciągu Alei Róż i ul.Krakowskiej kilka tygodni temu został ukończony. Pojawiły się także informacje, że  może on zostać  otwarty dla ruchu jeszcze w grudniu lub na początku 2014r.  Jednak inwestor nadal nie złożył odpowiedniej dokumentacji do nadzoru budowlanego.

Dokumenty wysłane do Starostwa, ale z błędami

Jak poinformował Portal Legio24.pl Maciej Dutkiewicz z Zespołu Prasowego PKP PLK “dokumentacja została złożona w Ośrodku Geodezyjnym Starostwa Powiatowego w Legionowie przed świętami. Gdy otrzymamy komplet map geodezyjnych, spodziewamy się, że będzie to miało miejsce na początku stycznia, dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie przejazdu pod torami złożymy w nadzorze budowlanym.”

Joanna Kajdanowicz z legionowskiego starostwa potwierdza, że dokumenty z PKP PLK wpłynęły do urzędu, ale zawierają błędy. W związku z czym pracownicy Ośrodka Geodezji zwrócili się do inwestora o ich poprawienie. Gdy skorygowane dokumenty wrócą do starostwa, sprawa tunelu będzie załatwiona w pierwszej kolejności, a mapy natychmiast wydane inwestorowi – zapewnia Kajdanowicz.

Nadzór ma 21 dni

Kiedy kolejarze uzyskają komplet dokumentów, będą mogli złożyć wniosek do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie tunelu. Nadzór na wydanie tego typu decyzji ma 21 dni kalendarzowych. Ponieważ obecnie mamy okres świąteczno-noworoczny, biorąc pod uwagę ustawowe terminy, oddanie tunelu do użytku może się przesunąć nawet na początek lutego. Miejmy jednak nadzieję, że urzędnicy szybciej uporają się za całą procedurą, a mieszkańcy Legionowa odetchną z ulgą.

/wł/

3 razy komentowano artykuł "Legionowo: Otwarcie tunelu w lutym?"

 1. Legionowianin | 29/12/2013, godz. 12:56 |

  Oj ludziska, przecież wiadomo od razu o co tu chodzi.
  W roku 2014 są wybory samorządowe … ktoś ważny przyjedzie przetnie wstęgę, będzie piknik z kiełbaską i klepanie po plecach. Szary obywatel łyknie to jak świeże bułeczki. Nikt już nie będzie pamiętał ile czasu się z tunelem pierdzielili … A więc imprezka i ważne persony dla Legionowa pokażą (pochwalą się) się w Luty – czekam z niecierpliwością!!!

 2. Kwiatkowski z Legionowa | 29/12/2013, godz. 08:30 |

  Każdy wniosek składany do tego nadzoru zawsze zawiera “błędy” lub jest “niekompletny”, ale to tylko taka złośliwość urzędnicza. Sami wymyślają “swoje” wzory dokumentów i opóźniają wydanie decyzji. Gdy za 3-cim podejściem usłyszą stosowny ochrzan, od wkurzonego petenta, podpisują wszystko bez szemrania. Łatwo domyśleć się dlaczego tak robią…… Każdy orze jak może….

 3. Kwiatkowski z Legionowa | 27/12/2013, godz. 14:56 |

  Obawiam się, że każda dokumentacja złożona w tym nadzorze jest niekompletna. Nadzór sam sobie ustala wzory dokumentów. Dopiero gdy doprowadzą zainteresowanych ludzi do białej gorączki i zbiorą głośny i stosowny ochrzan, odpuszczają po całości i w pośpiechu podpisują wszystkie papierzyska !!! Natomiast niektóre wydawane przez “nadzór” zezwolenia są BARDZO ZASTANAWIAJĄCE, grzecznie mówiąc…..

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *