Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Otwarcie tunelu w lutym?

Reklama

Opóźnia się otwarcie tunelu drogowego pod torami kolejowymi na legionowskim Przystanku. Informacje napływające  w ostatnich tygodniach  od inwestora, czyli PKP PLK S.A. dawały nadzieję na uruchomienie przeprawy jeszcze w tym roku. Jest już jednak pewne, że ten optymistyczny scenariusz się nie sprawdzi. 

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

Budowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe tunel w ciągu Alei Róż i ul.Krakowskiej kilka tygodni temu został ukończony. Pojawiły się także informacje, że  może on zostać  otwarty dla ruchu jeszcze w grudniu lub na początku 2014r.  Jednak inwestor nadal nie złożył odpowiedniej dokumentacji do nadzoru budowlanego.

Dokumenty wysłane do Starostwa, ale z błędami

Jak poinformował Portal Legio24.pl Maciej Dutkiewicz z Zespołu Prasowego PKP PLK “dokumentacja została złożona w Ośrodku Geodezyjnym Starostwa Powiatowego w Legionowie przed świętami. Gdy otrzymamy komplet map geodezyjnych, spodziewamy się, że będzie to miało miejsce na początku stycznia, dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie przejazdu pod torami złożymy w nadzorze budowlanym.”

Joanna Kajdanowicz z legionowskiego starostwa potwierdza, że dokumenty z PKP PLK wpłynęły do urzędu, ale zawierają błędy. W związku z czym pracownicy Ośrodka Geodezji zwrócili się do inwestora o ich poprawienie. Gdy skorygowane dokumenty wrócą do starostwa, sprawa tunelu będzie załatwiona w pierwszej kolejności, a mapy natychmiast wydane inwestorowi – zapewnia Kajdanowicz.

Nadzór ma 21 dni

Kiedy kolejarze uzyskają komplet dokumentów, będą mogli złożyć wniosek do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie tunelu. Nadzór na wydanie tego typu decyzji ma 21 dni kalendarzowych. Ponieważ obecnie mamy okres świąteczno-noworoczny, biorąc pod uwagę ustawowe terminy, oddanie tunelu do użytku może się przesunąć nawet na początek lutego. Miejmy jednak nadzieję, że urzędnicy szybciej uporają się za całą procedurą, a mieszkańcy Legionowa odetchną z ulgą.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Oj ludziska, przecież wiadomo od razu o co tu chodzi.
    W roku 2014 są wybory samorządowe … ktoś ważny przyjedzie przetnie wstęgę, będzie piknik z kiełbaską i klepanie po plecach. Szary obywatel łyknie to jak świeże bułeczki. Nikt już nie będzie pamiętał ile czasu się z tunelem pierdzielili … A więc imprezka i ważne persony dla Legionowa pokażą (pochwalą się) się w Luty – czekam z niecierpliwością!!!

  2. Każdy wniosek składany do tego nadzoru zawsze zawiera “błędy” lub jest “niekompletny”, ale to tylko taka złośliwość urzędnicza. Sami wymyślają “swoje” wzory dokumentów i opóźniają wydanie decyzji. Gdy za 3-cim podejściem usłyszą stosowny ochrzan, od wkurzonego petenta, podpisują wszystko bez szemrania. Łatwo domyśleć się dlaczego tak robią…… Każdy orze jak może….

  3. Obawiam się, że każda dokumentacja złożona w tym nadzorze jest niekompletna. Nadzór sam sobie ustala wzory dokumentów. Dopiero gdy doprowadzą zainteresowanych ludzi do białej gorączki i zbiorą głośny i stosowny ochrzan, odpuszczają po całości i w pośpiechu podpisują wszystkie papierzyska !!! Natomiast niektóre wydawane przez “nadzór” zezwolenia są BARDZO ZASTANAWIAJĄCE, grzecznie mówiąc…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close