Reklama


LegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Na kradzionych znaczkach sądowych zarobił 15 tys. zł.

Reklama

Co najmniej 15 tys. zł zarobił na kradzionych znaczkach sądowych były pracownik legionowskiego sądu – Artur S. Właśnie dobiegło końca śledztwo w sprawie afery znaczkowej w Sądzie Rejonowym w Legionowie. Śledczy potwierdzili, że Artur S. jako sekretarz sądowy sprzedawał petentom znaczki, które wcześniej odklejał ze starych akt, a pieniądze brał do własnej kieszeni.

Reklama

fot.  Wiesław Z / fotopolska.eu

fot.  Wiesław Z / fotopolska.eu

Podczas trwającego prawie rok śledztwa funkcjonariusze sprawdzili całe archiwum legionowskiego sądu. Okazało się, że w starych aktach brakuje znaczków na kwotę, bagatela 440 tys. złotych. Śledczy ustalili, że podejrzany Artur S. mógł zarobić na starych znaczkach co najmniej 15 tys. zł.

Artur S. przyznał się już do zarzucanego mu czynu oraz poddał dobrowolnej karze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Musi także zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł oraz naprawić szkodę.

O aferze znaczkowej w legionowskim sądzie zrobiło się głośno prawie rok temu. Wtedy to Rzeczpospolita opublikowała artykuł, w którym opisała przekręty Artura S. Po tym jak przestępstwo sekretarza sądowego ujrzało światło dzienne został on dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

Portal Legio24 pisał o tej sprawie już w zeszłym roku. Przejdź do archiwalnego artykułu (kliknij).

/wł, Rzeczpospolita/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close