Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Kino Zorza w Poczytalni wystartowało. Kiedy kolejne seanse?

Reklama

Za nami pierwszy z pięciu seansów wyświetlanych w ramach projektu Filmowa „Zorza” w Poczytalni. We wtorek (17.09) mieszkańcy Legionowa obejrzeli film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Zabawa była przednia, dlatego już dzisiaj zapraszamy, w imieniu organizatora – Miejskiej Biblioteki Publicznej – na pozostałe seanse. Następny już w niedzielę (6.10).

Reklama

Poniżej plan kolejnych seansów w Kinie Zorza:

Niedziela (6.10) godz. 11:00
Basia – zestaw filmów krótkich (Polska, 2018-2019)
Reżyseria: Marcin Wasilewski
Kategoria wiekowa: 4+

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

Wtorek (15.10) godz. 17:00
Jestem William (Dania, 2017)
Reżyseria: J. Elme
Kategoria wiekowa: 9+

William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

Niedziela (20.10) godz. 11:00
Superagentka (Dania, 2017)
Reżyseria: Karla von Bengtson
Kategoria wiekowa: 6+

Spódnica, marynarka, krawat, kapelusz z szerokim rondem – od razu widać, że Agathe-Christine jest detektywem. Gdy przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie: ma siedem dni na odkrycie, kto dokonuje drobnych kradzieży. Od razu ma podejrzanego! Jest pewna, że to Vincent – wiecznie naburmuszony i tajemniczy chłopiec z sąsiedztwa. Ale czasem pozory mylą, a pierwszy trop nie musi być tym właściwym. Czy detektywistyczna zagadka może być okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela?

Wtorek (22.10) godz. 17:00
Łowcy czarownic (Serbia, Macedonia 2018)
Reżyseria: R. Miljković
Kategoria wiekowa: 9+

Dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica, postanawiają odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki. Czy im się to uda? A może chłopca czeka jeszcze większe wyzwanie? W swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu wchodzenie po schodach sprawia trudność. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Na domiar złego do jego klasy dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.

Więcej o Kinie Zorza w Poczytalni przeczytasz TUTAJ.

Legio24.pl objęło patronatem medialnym to wydarzenie.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close