Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Akcja-dezinformacja, czyli bezpłatny autobus zamiast kładki

Reklama

W poniedziałek (18.01) pisaliśmy w Legio24.pl o nowej, tymczasowej linii dowozowej dla mieszkańców III Parceli. Kursy od środy (20.01) miała obsługiwać swoim busem Ochotnicza Straż Pożarna. Miała, ale nie będzie. Kursy realizuje bowiem firma Magnet-Trans. UM Legionowo “zapomniał” jednak o zmianie poinformować mieszkańców.

Reklama

Z informacji uzyskanej przez naszą redakcję od Tamary Mytkowskiej, rzecznika prasowego ratusza wynika, że zmiana przewoźnika nastąpiła – oficjalnie – z powodu awarii busa należącego do OSP. Dlatego więc to pojazd firmy Magnet-Trans ostatecznie wyjechał na trasę tymczasowej linii obsługującej  mieszkańców III Parceli.

Podmiana treści, czyli sposób ratusza na komunikację

Informacja o zmianie przewoźnika nie została jednak odpowiednio zakomunikowana mieszkańcom. Pracownicy ratusza wyedytowali jedynie umieszczoną w poniedziałek na stronie internetowej wiadomość o bezpłatnej linii, nie dopisując nawet informacji o tym, że została ona zaktualizowana.

Wersja informacji z poniedziałkowego przedpołudnia
Wersja informacji z poniedziałkowego przedpołudnia
Aktualna, wyedytowana wersja informacji UM Legionowo
Aktualna wersja informacji UM Legionowo

Trudno wymagać od mieszkańców, którzy zapoznali się z wiadomością w poniedziałek, by do tego samego komunikatu zaglądali codziennie z obawy, czy czegoś przypadkiem nie zmieniono. Na nasze pytanie dlaczego, urząd nie poinformował mieszkańców o zmianie przewoźnika, a jedynie wyedytował starą wiadomość Mytkowska odpowiedziała, że taka właśnie jest polityka informacyjna ratusza. Chodziło o to, by “nie wprowadzać zamieszania“.

Wydaje się jednak, że ratusz po części chciał wyciszyć całą sytuację. Od kilku tygodni sypały się gromy w kierunku urzędników za zmianę trasy autobusu dowozowego w taki sposób, że praktycznie zaczął on omijać III Parcelę. Obietnice sprzed miesięcy były bowiem takie, że autobus będzie kursował po III Parceli do czasu otwarcia kładki, a jak wiemy na tą jeszcze poczekamy. Fala krytyki pojawiła się także po informacji, że urzędnicy chcą angażować OSP do dowożenia mieszkańców.

To miasto aż prosi się o normalną komunikację miejską. To co Legionowo serwuje swoim mieszkańcom to kpina.
Przypadkowe linie obsługiwane krótkim autobusikami i zaangażowanie OSP do dowozu mieszkańców nie mieści mi się w głowie.
Daro

mamy 723, 731 a teraz nowa linia “czerwoniaka” – 998, przecież to galopująca bezczelność.
Tadeusz Stolarek

To jest błazenada (…) .Co szkodziło zmienić trasę tego busika ,tak żeby dalej jeździł Kolejową Wyszyńskiego ???? ,dalej do os, Młodych ??? Wyjazd z tunelu w lewo w al Legionów w prawo 100m do starej pętli dalej kawałek Złotą ,przystanek przy PKP dalej Kolejową do Wyszyńskiego, w stronę cmentarza i os młodych ????? 5 minut dłużej a ilu mieszkańców można objąc zasięgiem busika?? TRZEBA CHCIEĆ I POMYŚLEĆ jak pomóc mieszkańcom a nie wymyślać bzdury.
robert

/komentarze Czytelników Legio24.pl, zachowano oryginalną pisownię/

Ostatecznie linię dowozową mieszkańcom III Parceli przywrócono, zrezygnowano także – i dobrze – z angażowania w sprawę OSP. Wiemy przecież, że na pomoc strażaków zawsze możemy liczyć, ale decyzja UM Legionowo o dowożeniu mieszkańców przez druhów rzeczywiście wydawała się – delikatnie mówiąc – nie na miejscu.

Do otwarcia kładki

Przypomnijmy, że w środę (20.01) w trasę wyjechały autobusy nowej, tymczasowej linii obsługującej mieszkańców III Parceli. Bezpłatny transport ma im ułatwić przedostanie się na „drugą stronę” torów do czasu otwarcia kładki w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego. Informacje wraz z rozkładem jazdy znajdziecie TUTAJ.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. @Daro – Urzędnicy mają tylko jedną odpowiedź na takie uwagi – “nie podoba się, to się wyprowadz”.

  2. Piszę to po raz któryś. Miasto powiatowe ponad 50tyś mieszkańców bez własnej komunikacji lokalnej, z jedynym miejskim żłobkiem, jedynym zapleśniałym basenem, bez kina, szpitala
    Za to ze stawianymi gdzie popadnie blokami które zabiorą resztki zieleni i miejsc do parkowania

  3. Urząd modyfikuje artykuly na stronie bez informowania o zmianie. Tylko czekać jak niczym w Orwell’u 1984 bedą modyfikować starsze artykuły sprzed m-ca lub roku aby ogłaszać sukcesy Urzędu 🙂

  4. To jest w ogóle kpina z tego co wyprawia Urząd Miasta – brak informacji lub wprowadzanie ludzi w błąd, likwidacja linii autobusowych, brak w dalszym ciągu kładki dla pieszych, brak pochylni dla wózków i rowerów pod przejściem kolejowym. Wszystko jak zawsze w planach. A dlaczego autobus będzie kursować tylko do momentu otwarcia kładki??? A później to już tylko pieszo powinni się mieszkańcy przemieszczać? Uważam, że autobusy w III Parceli powinny być na stałe. Chyba bardziej jest potrzebny taki autobus dla mieszkańców który mieszkają z dla od centrum niż dla mieszkańców mieszkających bezpośrednio w nim, a tam nikt nie ma z tym problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close