Legionowo: Bez autobusu, bez kładki – III Parcela komunikacyjną “czarną dziurą”?

Fot. freeimages.com

Mieszkańcy III Parceli będą mieli od 2 stycznia utrudniony dostęp do autobusów bezpłatnej linii D3. Od tego dnia nie będą one już kursować do ul. Kolejowej. Pojadą za to na os. Młodych.

Zmianę trasy tego bezpłatnego autobusu tak tłumaczy naszej redakcji Tamara Mytkowska, rzecznik prasowa UM Legionowo: – Autobus nie dojedzie do ul. Kolejowej z uwagi na bardzo małe zainteresowanie ze strony pasażerów oraz nieodległe otwarcie kładki dla pieszych przy ul. Wyszyńskiego – to właśnie dla mieszkańców tej okolicy jest realizowana przez powiat i miasto ta warta 3 mln zł inwestycja. Chciałabym przypomnieć, że pierwotnie linia D3 stanowiła komunikację zastępczą po zamknięciu przez kolej przejazdu w ulicach Parkowa/Wyszyńskiego i miała funkcjonować do czasu otwarcia kładki – informuje Mytkowska.

Trasa autobusu zostanie wydłużona na os. Młodych na prośbę mieszkańców tego osiedla. Od soboty (2.01) linia D3 pojedzie od tunelu Al. Legionów i Cynkową prosto na osiedle.

Na otwarcie kładki jeszcze poczekamy

Niestety zmiana trasy linii D3 nie zbiegnie się w czasie z oddaniem do użytku kładki dla pieszych, a ucierpią na tym mieszkańcy III Parceli. Według najświeższych informacji przekazanych nam przez Joannę Kajdanowicz, rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego otwarcie ma nastąpić najwcześniej w połowie stycznia. Kładka oczekuje jeszcze na odbiór techniczny Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Bez autobusu, bez kładki – III Parcela komunikacyjną “czarną dziurą”?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *