Reklama

LegionowskiWiadomości

Jabłonna: Kończą montaż kamer rejestrujących na obwodnicy

Reklama

Na obwodnicy Jabłonny trwa montaż kamer rejestrujących przejazd samochodów na czerwonym świetle. Kamery powinny zacząć działać do końca miesiąca.

Reklama

– W miejscowości Jabłonna trwają ostatnie prace montażowe urządzenia do rejestracji przejazdu na czerwonym świetle – informuje redakcję Legio24.pl Łukasz Majchrzak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 61 z ul. Brzozową i Modlińską w Jabłonnie już pojawiło się kilkanaście żółtych kamer, które będą odnotowywać łamanie przepisów przez kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie w czasie, kiedy jest to zabronione.

Urzędnicy liczą, że nowe urządzenia poprawią bezpieczeństwo na niebezpiecznym odcinku obwodnicy Jabłonny. Przedstawiciel GITD nie precyzuje jednak terminu, w którym kamery mogłyby rozpocząć pracę, ale stanie się to najpewniej w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Planowali od kilku lat

Montaż kamer w Jabłonnie to element dużego projektu, jaki  Główny Inspektorat Transportu Drogowego prowadzi na ternie kraju od 2011 roku. I to właśnie w ramach „Budowy Centralnego Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym” przy skrzyżowaniu DK61, ul. Modlińskiej i Brzozowej w Jabłonnie pojawiły się urządzenia rejestrujące pojazdy wjeżdżające na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Po uwiecznieniu wykroczenia przez kamerę kierowca pojazdu może się spodziewać surowego mandatu w wysokości do 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Przyłapanych „na gorącym uczynku” może być sporo, bo prawo o ruchu drogowym nie przewiduje specjalnego oznakowania dla takich kamer.

Jak działa kamera rejestrująca?

Zasadę działania kamer rejestrujących przekraczanie skrzyżowania na czerwonym świetle przedstawia na filmie firma Neurosoft, specjalizująca się w systemach rejestrujących takie wykroczenia.

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Kamery maja poprawic bezpiecsenstwo skoro nie sa oznakowane, to skad kierowca bedzie wiedzial jak przejedzie na czerwonym?smiech na sali.skoro stac na kamery i nie kazdemu chodzi o pieniadze to dlacsego nie sa przeznaczane na domy dziecka itp itd.

  2. A projektant feralnego ronda wraz z organizacją ruchu i łuku na środku obwodnicy ma się dobrze i pewnie projektuje kolejne buble…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close