Będą remontować linię kolejową do Zegrza?

Szynobus KM. Fot. arch. Legio24

Jest szansa na remont linii kolejowej nr 28 z Wieliszewa do Zegrza. Pieniądze na ten cel mają pochodzić ze środków Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020. Władze Województwa Mazowieckiego podpisały z PKP PLK specjalny list intencyjny w sprawie polepszenia przewozów przy wsparciu środków zewnętrznych. W sumie na kolej ma zostać przeznaczone 130 mln euro.

Linia kolejowa do Zegrza cieszyła się w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku ogromną popularnością wśród mieszkańców Warszawy i Legionowa. Tak zwane „Zegrzyniaki” woziły spragnionych wypoczynku nad Zalew Zegrzyński, który wtedy, w sezonie letnim przezywał prawdziwe oblężenie. Jest szansa na to, że czasy te powrócą i ponownie nad wodę dojedziemy pociągiem. Remont linii kolejowej z Wieliszewa do Zegrza znalazł się bowiem na liście inwestycji przewidzianych do realizacji przez PKP PLK. Pieniądze mają pochodzić z datacji unijnych na lata 2014 – 2020.

O planach przywrócenia regularnych kursów do Zegrza pisaliśmy jesienią.

Przeczytaj także o kradzieży torów na linii do Zegrza

Wybudują także stację przy modlińskim lotnisku

We wspólnych planach inwestycyjnych Mazowsza i PKP PLK znajduje się także budowa torowiska do lotniska w Modlinie. Powstać ma tam także nowoczesna stacja z prawdziwego zdarzenia. Jeśli uda się tą zaległą inwestycję zrealizować, to dwa największe mazowieckie porty lotnicze będą bezpośrednio połączone linią kolejową, co znacznie ułatwi podróżowanie pasażerom linii lotniczych.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Będą remontować linię kolejową do Zegrza?"

  1. Co tydzień taka sama informacja od wyborów w październiku, a szczegółów brak.
    Czekamy na aktualniejsze informację.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *