Zwycięstwo Desperatek Legionowo w finale Orlik Volleymania

10:28, 08.10.2012

W pierwszym dniu finału ogólnopolskiego Orlik Volleymania poznaliśmy zwycięzców w młodszej kategorii wiekowej. Wśród dziewczyn najlepsze okazały się Desperatki Legionowo, w kategorii chłopców pierwsze miejsce przypadło ekipie UKS Siata Łódź.

Pierwszy dzień turnieju Orlik Volleymania przebiegał pod dyktando pogody. Zawodników i zawodniczki przywitało piękne słońce, które utrzymywało się nad Placem Mancowym w Sopocie przez kilka godzin. Potem nad boiskami przelotnie zaczął padać deszcz, który zamienił się w ulewę. Całe szczęście, że na pięknie przygotowanych ośmiu boiskach udało się rozegrać wszystkie mecze fazy grupowej zarówno dziewcząt jak i chłopców. Warunki pogodowe pogarszały się jednak z minuty na minutę. Decyzją organizatorów oraz trenerów turniej przeniósł się na pobliską halę Sopockiego Klubu Tenisowego. W hali została rozegrana decydująca faza turnieju. Ćwierćfinały i półfinały były bardzo zacięte i przyniosły wiele emocji. Bardzo zacięte spotkanie rozegrały w ćwierćfinale Desperatki Legionowo oraz Libero 1 Starogard Gdański. Mecz zakończył się tie - breakiem, w którym walka toczyła się punkt za punkt. W decydującej fazie seta więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Legionowa i wygrały 16:14. Desperatki w półfinale odniosły łatwe zwycięstwo z PG 1 Kluczbork i czekały na rywala w finale. Ekipą która uzupełniła skład finału okazała się drużyna Gimnazjum Sejny. Była to duża niespodzianka, ponieważ zawodniczki z Sejn ograły faworyzowany MKS MOS Słupca. W finale drużyna z Legionowa wygrała pierwszego seta i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Drugi set również wygrały Desperatki i to one cieszyły się ze zwycięstwa w wielkim finale. Należy podkreślić, że drużyna z Legionowa powtórzyła wynik z zeszłego roku, co pokazuje dobrą pracę z młodzieżą w tym mieście. Trzecie miejsce przypadło drużynie MKS MOS Słupca.