Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

ZTM: Zmiany w komunikacji od 1 września. Co z liniami dowozowymi?

Reklama

Od wtorku (1.09) Zarząd Transportu Miejskiego modyfikuje rozkłady jazdy. Zmiany mają związek z rozpoczęciem roku szkolnego.

Reklama

Jak informuje w specjalnym komunikacie przewoźnik od 1 września dla większości linii autobusowych, w tym 723, 731 i 735 nastąpi korekta rozkładów jazdy. Także warszawskie metro – od 1 września – w godzinach szczytu komunikacyjnego będzie kursowało na pierwszej linii co 2 minuty 20 sekund, a na drugiej co 2 minuty 50 sekund.

Zmiany nie ominą także popularnych SKM-ek, dlatego z nowymi rozkładami jazdy warto już teraz zapoznać się na stronie internetowej ZTM.

Co z liniami dowozowymi?

Zwykle wraz z wprowadzeniem zmian przez ZTM władze Legionowa wprowadzają korektę rozkładów jazdy linii dowozowych. Tym razem jednak miasto nie informuje o zmianach. O sprawie zaalarmował jeden z naszych czytelników:

“Problem polega na rozkładach SKM. Teraz jeśli ktoś wracał z Warszawy linią S9 lub S3 mógł swobodnie przesiąść się do jednej z bezpłatnych linii o numerach D3 i D2. Po korekcie takiej możliwości nie będzie. Np. linia S3 która teraz była w Legionowie o godzinie 16:20 dawała możliwość przesiadki do linii D odjeżdżających o godzinie 16:25. W nowym rozkładzie S3 będzie o 16:30 czyli 5 minut po odjeździe bezpłatnych autobusów. O linii S9 już w ogóle nie będę wspominał, bo ona w żaden sposób w popołudniowym szczycie nie jest zgrana z liniami D. Mam nadzieje ze poruszycie Państwo ten problem i zmusicie naszych oficjeli do korekty rozkładu linii D2 i D3 tak aby odpowiadał przyszłemu rozkładowi S3 i S9.

Piotr

Wysłaliśmy już zapytanie do legionowskiego ratusza o to, czy miasto planuje zmiany w liniach dowozowych. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

Aktualizacja, 3.09.2015

Po kilku dniach z ratusza nadeszła odpowiedź:

– Korekty wykonywane są za każdym razem przy zmianie rozkładów pociągów. Nowe rozkłady przygotowuje dla nas pracownik ZTM. Od 7 września te zmiany zostaną wprowadzone. 

Tamara Mytkowska

rzecznik prasowy
Urząd Miasta Legionowo

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Ostatnio jechałam 731 w godzinach porannych do starostwa powiatowego. Autobus był krótki i staliśmy w ścisku. Po godzinie wracając panie z wózkami i dziećmi ledwo weszły do autobusu. To jest naprawdę przesada. 731 to najlepsze połączenie na cmentarz, do starostwa oraz na osiedle młodych.

  2. Apeluję do władz Miasta o interwencję W ZTM w sprawie komunikacji autobusowej 723 i 731. Nie wiem czy to złośliwość czy bezmyślność urzędników ZTM o skierowaniu na ww. linie tzw. krótkich autobusów.
    Skoro klient płaci to i wymaga, skończyły się czasy jazdy w tłoku ,kurzu i brudzie.

  3. Nie tylko rano ale po poludniu ok. 17 tez jezdza krotkie. Juz trzeci dzien. Nie mozna wbic sie do autobusu juz na przystanku kolo ratusza. Co sie dzieje.

  4. Jestem ciekaw jak potoczą się sprawy z “krótkimi” autobusami 723, które kursują rano w roku szkolnym. 1-go września był taki tłok w autobusie, że niektóre osoby musiały zrezygnować z kursu z powodu natłoku, bo nie było już gdzie nogi wsadzić. Ktoś tu się uchyla od płacenia dla ZTM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close