ZTM zlikwiduje 10 linii autobusowych, 741 bez zmian

Od czerwca 10 linii autobusowych zostanie zlikwidowanych, na wielu innych pasażerów czekają zmiany. Zmniejszenie wydatków na komunikację miejską w tegorocznym budżecie Warszawy zmusza Zarząd Transportu Miejskiego do wprowadzenia zmian w komunikacji autobusowej.

fot. ztm.waw.pl

Część linii będzie miała zmienione trasy, a kilka – niestety – całkowicie zniknie z komunikacyjnej mapy. Zmiany będą polegały też na zmniejszaniu częstotliwości kursowania niektórych linii lub ograniczeniu godzin i dni kursowania innych.

Z ulicy Modlińskiej w Warszawie zniknie linia 510 i 302. Autobusy linii 326 będą miały ograniczone godziny kursowania. Linia 503 zniknie z prawobrzeżnej części Warszawy a  zastąpi ją linia 518, która dojedzie do Emilii Plater.

Jak podaje ZTM zmiany są konieczne. “Zmniejszenie dochodów miasta wywołane ogólnoświatową recesją spowodowało znaczne ograniczenie wydatków budżetowych na funkcjonowanie transportu miejskiego. To sprawia, że niemożliwe jest utrzymanie oferty komunikacyjnej na dotychczasowym poziomie. Jakość transportu publicznego w metropolii jest jednym z wyznaczników jakości i poziomu życia jej mieszkańców. Dlatego ZTM zrobi wszystko, by zmiany w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie Warszawy i były jak najmniej odczuwalne dla pasażerów. Podejmiemy działania, by zminimalizować niedogodności i utrudnienia związane z wprowadzanymi zmianami” – czytamy na stronie internetowej przewoźnika.

Nie będzie za to zmian w kursowaniu autobusu 741, który dowozi mieszkańców Chotomowa do Warszawy. Zabiegali o to mieszkańcy, których dzieci uczęszczają do gimnazjum na Strumykowej  w Warszawie, interweniowała też gmina.  ZTM tłumaczy, że obecna trasa autobusu jest atrakcyjniejsza od poprzedniej, a do szkoły dzieci mogą dotrzeć z przesiadką do autobusu 211 lub 302.  Od 21.01.2013r. autobus  linii 741 nie zatrzymuje się na przystankach przy ul. Strumykowej. Zmiany zostały wprowadzone po uruchomieniu tramwaju na Tarchominie.

 

/ZTM, wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "ZTM zlikwiduje 10 linii autobusowych, 741 bez zmian"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *