ZTM nie może dogadać się z KM. Wspólnego biletu nie będzie?

fot. Dominik Skudlarski / kurierkolejowy.eu

Tylko do końca marca obowiązuje wspólny bilet Kolei Mazowieckich i ZTM. Dzięki niemu mieszkańcy np. Legionowa mogą podróżować pociągami obu spółek nie patrząc jaki bilet mają w kieszeni. Ta przyjemność skończy się najprawdopodobniej 31 marca. ZTM nie może się bowiem porozumieć z Kolejami Mazowieckimi w kwestii nowej formuły biletu.

fot. Dominik Skudlarski / kurierkolejowy.eu

Według najnowszych informacji, do których dotarli dziennikarze portalu gazeta.pl, ZTM nie chce już utrzymywać biletu aglomeracyjnego poza granicami Warszawy, Chce w ten sposób zaoszczędzić 100 mln. zł. Propozycja ZTM jest więc taka: Wprowadzić wspólne bilety na całą komunikację kolejową w Warszawie i na przykład na jedną linię podmiejską. W artykule portalu gazeta.pl pojawia się linia legionowska.

Informacje, że taka propozycja ze strony ZTM padła potwierdzają Koleje Mazowieckie, ale uważają ją za ogólną i nic nie wnoszącą do trwających rokowań.

W rozmowie z Serwisem LEGIO24 Konrad Klimczak z ZTM powiedział, że propozycja przedstawiona Kolejom Mazowieckim była konkretna i szczegółowa. Nie chciał jednak zdradzać szczegółów. Nie potwierdził także informacji, że to na linii legionowskiej miałby się utrzymać wspólny bilet ZTM i KM.

Gdyby wspólny bilet jednak znikł, to dla przeciętnego pasażera kolei oznaczałoby to zmniejszenie liczby pociągów o mniej więcej połowę. Ciężko bowiem wyobrazić sobie sytuację gdy ktoś kupuje bilet KM mając wcześniej zakupiony bilet miesięczny lub kwartalny na komunikację warszawską.

Wspólny bilet oraz wprowadzenie do Legionowa SKM-ki miało usprawnić mieszkańcom miasta korzystanie z komunikacji szynowej. Usprawniło. Ludzie chętniej korzystają teraz z kolei niż autobusów. Czy taki trend utrzyma się po zlikwidowaniu wspólnego biletu?

/wł, gazeta.pl/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "ZTM nie może dogadać się z KM. Wspólnego biletu nie będzie?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *