Reklama
KomunikacjaLegionowskiMazowszeNajważniejsze

Zmienili rozkłady jazdy pociągów. S9 tylko do Legionowa

Od niedzieli (15.12) kolejarze wprowadzili nowe rozkłady jazdy pociągów. Spore zmiany  zaszły w kursowaniu linii SKM S3 i S9.  Skorygowane zostały także kursy pociągów Kolei Mazowieckich.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

Od 15 grudnia pociągi w całej Polsce kursują zgodnie z rozkładem jazdy na rok 2013/2014.  W niedzielę zmiany zaszły także w tabelach rozkładowych SKM i Kolei Mazowieckich.

 

S3 przez  cały tydzień do Legionowa Piaski i Wieliszewa

Pociągi linii S3  przez cały tydzień obsługiwać będą trasę Warszawa Lotnisko Chopina – Wieliszew. Zmiana ta uprościła układ połączeń SKM do  Wieliszewa – Do tej pory w dni robocze  pasażerowie musieli korzystać z linii S9, a w dni wolne od pracy z linii S3. Jak zapewnia ZTM – modyfikacja była konsultowana z Gminą Wieliszew i jednocześnie część pasażerów postulowała o taką zmianę.

Z Wieliszewa pociągi odjeżdżają – w porównaniu do “starego” rozkładu linii S9 – około 10 minut później.

Uruchomiono także dodatkowe pociągi umożliwiające dojazd do Warszawy na godzinę 6.00 oraz powrót z Warszawy po godzinie 22.00. Więcej pociągów odjedzie także ze stacji Legionowo Piaski.

Rozkład jazdy linii S3 pozostał skoordynowany z rozkładem połączenia lotniskowego Kolei Mazowieckich.

 

Linia S9 w godzinach szczytu wydłużona do Piasków

Od 16 grudnia pociągi linii S9 obsłużą trasę Warszawa Zachodnia (peron 8) – Legionowo, a w godzinach szczytu komunikacyjnego ich trasa będzie wydłużana do stacji Legionowo Piaski, poprawiając tym samym obsługę tej części miasta. Pociągi S9 będą kursowały tylko od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt).

W porównaniu do poprzedniego rozkładu jazdy, pociągi linii S9 będą odjeżdżały z Warszawy nieco wcześniej, zazwyczaj 25-35 minut po pełnej godzinie. Odstępstwa w zakresie przyjętego układu będą miały miejsce po godzinie 16.00 i 17.00, ze względu na zwiększoną liczbę pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających o tej porze z Warszawy.

Na prośbę pasażerów  uruchomione zostanie nowe połączenie w szczycie popołudniowym (odjazd z Warszawy Gdańskiej o godzinie 16.17) oraz dodatkowy kurs z Legionowa o godzinie 7.20.

Nowe rozkłady jazdy SKM można pobrać TU.

 

Koleje Mazowieckie bez rewolucji

W nowym rozkładzie jazdy, który obowiązuje w Kolejach Mazowieckich od 15 grudnia, widać niewielkie korekty. Godziny odjazdów różnią się o kilka minut w przypadku większości  pociągów. Jak czytamy na stronie przewoźnika, “rozkład jazdy pociągów edycji 2013/2014 został opracowany na podstawie rozkładu obecnie obowiązującego (..)“.

Nowością na linii KM 9 (Warszawa – Działdowo) jest uruchomienie nowego, przyspieszonego połączenia z Mławy do Warszawy, które w niedzielne popołudnia umożliwi szybki powrót do stolicy.

Dla pociągów lotniskowych założony został cykliczny rozkład jazdy. Składy ze stacji Modlin od godziny 4.21 do godz. 22.21 odjeżdżają co godzinę, zaś do stacji Modlin pociągi lotniskowe docierają o tzw. pełniej godzinie pomiędzy 5.00 rano a 23.00.

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich dla linii KM9 można pobrać TUTAJ.

 

6 razy zmienią rozkład jazdy

W 2014 roku  planowanych jest sześć zmian rozkładu, spowodowanych kolejnymi etapami modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej. Rozkład jazdy, wprowadzony 15 grudnia br., będzie obowiązywał do 8 marca 2014 roku.

W przyszłym roku ruszy między innymi  modernizacja linii Warszawa – Białystok. To spowoduje kierowanie pociągów dalekobieżnych objazdem przez Legionowo, Wieliszew oraz Tłuszcz i tym samym utrudnienia dla linii S3, S9 i KM 9.

/wł, ZTM, KM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button