Reklama
KomunikacjaLegionowski

Zmiany w SKM. Więcej pociągów pojedzie na Piaski

Spore zmiany zostaną wprowadzone na liniach SKM S3 i S9 od 15 grudnia wraz z wprowadzeniem na kolei nowego rozkładu jazdy. Linia S3 będzie codziennie obsługiwała odcinek Legionowo Piaski – Wieliszew, a linia S9 będzie kursowała na trasie Warszawa Zachodnia – Legionowo, z wydłużeniem części kursów do Legionowa Piaski.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej od 15 grudnia będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy na rok 2013/2014. Bazuje on na rozkładzie jazdy edycji 2012/2013 i jak zapewnia ZTM, będzie on skoordynowany z pociągami Kolei Mazowieckich.

 

S3 przez  cały tydzień do Legionowa Piaski i Wieliszewa

Pociągi linii S3 – od 15 grudnia br. – będą przez cały tydzień obsługiwały trasę Warszawa Lotnisko Chopina – Wieliszew. Zmiana ta uprości układ połączeń SKM do  Wieliszewa – obecnie w dni robocze  pasażerowie muszą korzystać z linii S9, a w dni wolne od pracy z linii S3. Jak zapewnia ZTM – modyfikacja była konsultowana z Gminą Wieliszew i jednocześnie część pasażerów postulowała o taką zmianę.

Z Wieliszewa pociągi będą odjeżdżały – w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu linii S9 – około 10 minut później.

Zostaną także uruchomione dodatkowe pociągi umożliwiające dojazd do Warszawy na godzinę 6.00 oraz powrót z Warszawy po godzinie 22.00. Więcej pociągów odjedzie także ze stacji Legionowo Piaski.

Rozkład jazdy linii S3 pozostanie skoordynowany z rozkładem połączenia lotniskowego Kolei Mazowieckich.

 

Linia S9 w godzinach szczytu wydłużona do Piasków

Od 15 grudnia br. pociągi linii S9 będą obsługiwały trasę Warszawa Zachodnia (peron 8) – Legionowo, a w godzinach szczytu komunikacyjnego ich trasa będzie wydłużana do stacji Legionowo Piaski, poprawiając tym samym – zgodnie z postulatami pasażerów – obsługę Legionowa Piaski. Pociągi S9 będą kursowały w dni robocze (oprócz świąt i dni szczególnych).

W porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy, pociągi linii S9 będą odjeżdżały z Warszawy nieco wcześniej, zazwyczaj 25-35 minut po pełnej godzinie. Odstępstwa w zakresie przyjętego układu będą miały miejsce po godzinie 16.00 i 17.00, ze względu na zwiększoną liczbę pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających o tej porze z Warszawy.

Na prośbę pasażerów – zostanie uruchomione połączenie w szczycie popołudniowym (odjazd z Warszawy Gdańskiej o godzinie 16.17) a od 16 grudnia będzie także uruchamiany dodatkowy kurs z Legionowa o godzinie 7.20.

 

W nadchodzącym roku sześć razy zmienią rozkład jazdy

W 2014 roku jest planowanych sześć zmian rozkładu, co jest związane z kolejnymi etapami modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej. Rozkład jazdy, wprowadzony 15 grudnia br., będzie obowiązywał do 8 marca 2014 roku.

W przyszłym roku ruszy między innymi  modernizacja linii Warszawa – Białystok. To spowoduje kierowanie pociągów dalekobieżnych objazdem przez Legionowo, Wieliszew oraz Tłuszcz i tym samym utrudnienia dla linii S3 i S9 .

Nowe rozkłady SKM można pobrać tu.

/wł, ZTM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button