Reklama

Listy do redakcji

Zmiany w budżecie Serocka na 2015 rok – inicjatywa radnego

Reklama

Każdy z mieszkańców Jadwisina, który chciałby poprzeć proponowane przez radnego Rafała Tykę zmiany w budżecie gminy Serock na 2015 rok, może przez najbliższe dwa dni (29-30.09) odwiedzić sklep spożywczy przy ulicy Szaniawskiego i poprzeć inicjatywę podpisując się pod wnioskiem. Poniżej publikujemy list radnego.

Reklama

WNIOSKI BUDŻET 2015 – JADWISIN

My mieszkańcy wsi Jadwisin, zwracamy się do władz Gminy Serock o ujęcie w budżecie na 2015 rok, funduszy, celem przejęcia od IHAR w Radzikowie , oddział Jadwisin, budynku po byłym hotelu pracowniczym, i zaadoptowanie go na Między Wiejski Dom Kultury ,zgodnie z Naszymi potrzebami, z uwzględnieniem adaptacji pomieszczeń pod świetlicę, bibliotekę, siłownię i gabinet lekarski. Nasz wniosek argumentujemy faktem iż Jadwisin jest największą wioską pod względem osobowym i obszarowym w naszej gminie, w związku z czym nasze podatki stanowią znaczną część budżetu Gminy Serock, dlatego oczekujemy adekwatnych inwestycji w oparciu o Nasze potrzeby. Domagamy się również ujęcia w budżecie na 2015 rok, budowy drogi i chodnika wraz z progami zwalniającymi, oraz oświetlenia na ulicy Konwaliowej , a także przejęcia przez Gminę Serock, stawu wodnego należącego do IHAR w Radzikowie, a będącego w zarządzie spółki Ago-Inserwis z Jadwisina, przyległego do ulicy Konwaliowej, celem adaptacji pod teren rekreacyjny dla mieszkańców Jadwisina, sugerując jednocześnie połączenie obydwu inwestycji jako jedno zadanie inwestycyjne. Składając powyższe wnioski chcemy wskazać żródła sfinansowania powyższych inwestycji, a byłby to budżet Gminy Serock , oraz dofinansowania w ramach Działań ,,Odnowa i Rozwój Wsi,, objętego PROW, na rok bieżący i lata następne, oraz w ramach dofinansowań z Lokalnej Grupy Rybackiej . W naszej opinii jest możliwa realizacja powyższych inwestycji w oparciu o wskazane źródła finansowania, Zważywszy na fakt iż do tej pory udało się Gminie Serock , zrealizować przy pomocy programów i działań ,, Odnowa i Rozwój Wsi,, , inwestycje w mieście Serock, a były nimi Park Miejski, Ośrodek Kultury oraz planowana na dniach inwestycja, czyli Izba Pamięci I Tradycji Rybackich (300 tyś z funduszu Odnowa i Rozwój Wsi , oraz 328 tyś zł z budżetu gminy),w naszej opinii możliwa jest realizacja Naszych wniosków, w oparciu o wskazane źródła finansowania. Pragniemy również zaznaczyć, iż w przypadku zrealizowania inwestycji pt ,, Międzywiejski Dom Kultury w Jadwisinie,, , naturalnym byłby fakt, że spełniałby on funkcje kulturalne również dla sąsiednich miejscowości, czyli Stasiego Lasu , i Borowej Góry, natomiast pozostałe inwestycje, przyczyniłyby się do poprawy naszego bezpieczeństwa oraz komfortu życia.
Jednocześnie informuje, iż składane przez moją osobę wnioski budżetowe z lat poprzednich, są uwzględnione w budżecie na rok bieżący 2014 ( koncepcja i projekt łącznika, oświetlenie ulicy Parkowej ) a także w WPF( nowy asfalt na ulicy Szaniawskiego) , asfalt i chodnik na ulicy Dworkowej i Konwaliowej), natomiast zamierzam złożyć, ponowienia wniosków i wnioski nowe (asfalt plus garby-ul Książęca , kostka ewentualnie aswalt-droga za sklepem, plaża na wysokości ośrodka Geovita.

Podpisując się również na liście w sklepie, popieracie Państwo osobny wniosek dotyczący zmian w budżecie w roku bieżącym 2014, a mający na celu instalację w roku bieżącym, siłowni zewnętrznej przy SP Jadwisin, w ramach niewykorzystanej kwoty 15 tyś zł z inwestycji pt ,,Teren Rekreacyjny nad Zalewem Zegrzyńskim, z Funduszu Sołeckiego.

Jeżeli popieracie Państwo inicjatywę, proszę o podpisywanie się na liście, która znajduje się w sklepie Spożywczym na ulicy Szaniawskiego. Oczekuje również od Państwa informacji , co wniosków budżetowych na 2015 rok, na informację czekam pod numerem 518-531-426 oraz pod mailem [email protected]

                                                           Z poważaniem Radny Okręg Jadwisin Rafał Tyka

/Zachowano oryginalną pisownię listu./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close