Reklama

Informatory urzędowe

Zmiana w rozkładzie – nie ma popularnego połączenia „w szczycie”

Reklama

Wraz z wakacyjnymi zmianami w rozkładach pociągów z tabeli odjazdów SKM zniknęło połączenie z Lotniska Chopina do Legionowa o godz. 17.20. W pozostałych godzinach pociągi kursują na tej trasie co godzinę. Jedynie pomiędzy 16 a 18 powstała dziura w rozkładzie.

Reklama

Fot. ZTM WarszawaFot. ztm.waw.pl

Kurs o godz. 17:20 był bardzo popularny wśród pasażerów – zarówno podróżnych jadących z lotniska, jak i mieszkańców Legionowa pracujących w licznych biurach na Służewcu. Po zmianie rozkładu nie mają oni bezpośredniego połączenia do domu.

Odpowiadający z połączenia Szybkiej Kolei Miejskiej ZTM winą obarcza zarządcę infrastruktury kolejowej – spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe – który planując wakacyjny rozkład jazdy PKP skrócił relację pociągu z Wieliszewa do Warszawy Wschodniej. W efekcie pociąg nie dojeżdża do stacji Lotnisko Chopina, a tym samym nie ma możliwości uruchomienia pociągu odjeżdżającego z lotniska o godzinie 17.20. – Zarówno my, jak i Szybka Kolej Miejska protestowaliśmy przeciwko takiemu rozwiązaniu, zwracając uwagę na fakt, że kilkuset pasażerów regularnie korzysta z tego połączenia wracając z pracy (przede wszystkim osoby wsiadające na stacjach Warszawa Służewiec, Warszawa Rakowiec i Warszawa Centralna). Niestety PKP PLK nie wzięły pod uwagę naszej argumentacji – mówi w rozmowie z TVN Magdalena Potocka z ZTM.

Aby ułatwić podróżnym powrót do Legionowa ZTM opóźnił odjazd pociągu ze stacji Warszawa Wschodnia (teraz odjeżdża o godz. 18.04) – pozwoli to im dojechać ze Służewca pociągiem KM o godz. 17.27 i przesiąść się na stacji Warszawa Wschodnia na połączenie S3 do Wieliszewa.

/UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close