Złote Gody w Nowym Dworze Maz.

Dwie pary zostały odznaczone w Nowym Dworze Maz. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia z okazji złotych godów zostały nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

Uroczystość odbyła się 22 lutego br. w sali ślubów nowodworskiego Urzędu Stanu Cywilnego.  Odznaczeni medalami zostali Państwo Danuta i Józef Rojek oraz Maryla i Sylwester Czajka.

Gości powitała kierownik USC Bożena Kardasz po czym oddała głos burmistrzowi Jackowi Kowalskiemu. Burmistrz złożył parom serdeczne życzenia z okazji tak doniosłego jubileuszu. W krótkim wystąpieniu podkreślił symbolikę 50-ciu wspólnie spędzonych lat. „(…) 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia, to wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy dzisiaj, podobnie jak Wy przed pięćdziesięciu laty decydują się związać węzłem małżeńskim” – powiedział burmistrz.

Następnie w imieniu Prezydenta RP wręczył obu parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz przypiął odznaczenia. Na koniec były życzenia, kwiaty, uściski, całusy i symboliczna lampka szampana.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Złote Gody w Nowym Dworze Maz."

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *