Zegrzyńskie Centrum Łączności „Przodującą Instytucją Wojska Polskiego”

Fot. mjr Robert Siemaszko/kpt. Krzysztof Baran

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza zostało wyróżnione przez ministra obrony narodowej tytułem honorowym „Przodująca Instytucja Wojska Polskiego”. Tytuł otrzymało za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej w 2014 roku.

Akt nadania i znak tytułu honorowego „Przodująca Instytucja Wojska Polskiego” minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wręczył Komendantowi Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki pułkownikowi Ireneuszowi Furze podczas odprawy kierowniczej kadry MON i SZ, która odbyła się w środę (11.03) w centrum konferencyjnym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Odprawa kierownictwa resortu, najwyższych dowódców wojskowych i szefów komórek organizacyjnych MON jest corocznie organizowaną naradą, podczas której dokonuje się podsumowania realizacji zadań z ubiegłego roku oraz określenia priorytetowych kierunków działalności resortu i sił zbrojnych na rok bieżący.

W pierwszej części odprawy wziął udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, będący jednocześnie Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, premier Ewa Kopacz, minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen oraz przedstawiciele parlamentu i władz państwowych.

Tytuły honorowe „Przodujący Oddział Wojska Polskiego” i „Przodująca Instytucja Wojskowa” są wyróżnieniami przyznawanymi przez ministra obrony narodowej oddziałom i instytucjom wojskowym za dokonania bojowe świadczące o ofiarności i odwadze ich żołnierzy w warunkach walki zbrojnej, w czasie akcji humanitarnych, poszukiwawczych lub ratowniczych, a także za uzyskanie najlepszych wyników w działalności służbowej w istotnym stopniu wpływających na zwiększenie zdolności i gotowości bojowej Sił Zbrojnych RP oraz umacnianie obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrzyńskie Centrum Łączności „Przodującą Instytucją Wojska Polskiego”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *