Zegrze: Żołnierze nie zawiedli. Oddali prawie 12 litrów krwi

Czwartkowa akcja krwiodawstwa w zegrzyńskim CSŁiI, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI Zegrze

Prawie 12 litrów krwi oddali żołnierze z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock). W czwartek (11.08) Klub Honorowych Dawców Krwi „HDK Legion” zorganizował tam kolejną akcję krwiodawstwa.

Wśród chętnych do oddania krwi byli zarówno żołnierze zawodowi, jak i kursanci oraz pracownicy cywilni Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Nie zabrakło również pracowników 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i okolicznych mieszkańców. Wszystkim przyświecał jeden cel – pomoc osobom potrzebującym. – Łącznie zgłosiło się 45 osób, a 26 oddało prawie 12 litrów tego życiodajnego płynu. Zebrana krew zasili bank Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – czytamy w komunikacie CSŁiI.

Czwartkowa akcja krwiodawstwa w Zegrzu była zorganizowana przez największy klub honorowych krwiodawców działający w powiecie legionowskim – HDK Legion, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Dlaczego honorowe krwiodawstwo jest takie ważne?

Krew jest ciągle potrzebna dla osób, które straciły własną w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach. Potrzebują ją także pacjenci z chorobami rozrostowymi i nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Żołnierze nie zawiedli. Oddali prawie 12 litrów krwi"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *