Zegrze: Żołnierze rezerwy otrzymali patenty w Centrum

Fot. kpt. Krzysztof BARAN, Krzysztof STEFAŃSKI

15 lipca br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbyła się uroczystość wręczenia patentów żołnierzom rezerwy.

Zebranych przywitał komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura, który powiedział, że dzisiejsza uroczystość poprzedza jutrzejszy szczególnie doniosły dla każdego oficera, dzień promocji oficerskiej, jest to nasze wspólne święto i jesteśmy bardzo dumni z tego, że po raz kolejny nasze Centrum zostało wskazane do przeprowadzenia uroczystości wręczenia patentów.

W czasie uroczystości zastępca dyrektora Departamentu Kadr MON wręczył żołnierzom rezerwy patenty nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz listy gratulacyjne od ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Zastępca dyrektora Departamentu Kadr MON płk Kopka zwracając się do zebranych powiedział: „Mianowanie na pierwszy stopień oficerski stanowi ważny etap w życiu każdego żołnierza. To również wydarzenie o doniosłym znaczeniu osobistym, rodzinnym i społecznym każdego żołnierza. Otrzymanie oficerskich szlifów oznacza społeczną, szlachetną nobilitację, symboliczną przynależność w myśl tradycji do stanu rycerskiego. (…)Pamiętajcie jednak, że od oficera wymaga się więcej i oczekuje więcej. Bycie oficerem zobowiązuje do lepszej wzorowej służby, patriotycznej postawy, szlachetności i miłości do ojczyzny, mierzonej gotowością do najwyższego poświęcenia, a nawet złożenia w razie takiej potrzeby daniny życia na polu walki w jej obronie. Jestem przekonany że podołacie nowym wyzwaniom, że spełnicie pokładane w was nadzieje, daliście przecież niejednokrotnie tego dowód dotychczasową służbą i postawą, także ochotniczo zgłaszając się do odbycia obecnych ćwiczeń wojskowych”.

W imieniu ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i swoim własnym przekazał serdeczne gratulacje z okazji otrzymanych patentów oficerskich i podziękowania za żołnierski trud, podejście do spraw obronności i służby wojskowej. Złożył także życzenia zdrowia, dalszych sukcesów w służbie wojskowej i poza nią, awansów oficerskich, spełnienia na wyższych stanowiskach wojskowych oraz życzenia i podziękowania dla najbliższych.

W imieniu żołnierzy rezerwy zabrał głos st. kpr. pchor. rez. Wojciech Iwasieczko, który podziękował ministrowi obrony narodowej, zastępcy dyrektora Departamentu Kadr MON, komendantowi Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz kadrze dydaktycznej i dowódcom za udzielone wsparcie, profesjonalizm i zaangażowanie. Zapewnił także, że będą dobrymi oficerami, zawsze gotowymi na wezwanie naszej ojczyzny i nie zawiodą pokładanego w nich zaufania.

Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a w tym dniu żołnierze rezerwy uczestniczyli także we Mszy Św., która odbyła się w Kościele Garnizonowym w Zegrzu.

W dniu następnym, 16 lipca o godz. 12.00 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie przeprowadzona została uroczysta promocja z udziałem najwyższych władz wojskowych, rodzin oraz przyjaciół promowanych na pierwszy stopień oficerski.

W uroczystości uczestniczył zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pilot Jan Śliwka, szef pionu – zastępca szefa sztabu do spraw operacyjnych Dowództwa Operacyjnego RSZ gen. bryg. Andrzej Tuz, zastępca dyrektora Departamentu Kadr MON płk Roman Kopka, zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej płk Artur Dębczak, przedstawiciele Sztabu Generalnego WP, Departamentu Kadr MON, dowództw RSZ, instytucji, duchowieństwa wojskowego oraz 158 żołnierzy rezerwy. Uroczystość prowadził zastępca komendanta CSŁiI ppłk Cezary Semeniuk.

/kpt. Krzysztof Baran, red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Zegrze: Żołnierze rezerwy otrzymali patenty w Centrum"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *